شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

کلاس‌های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مجازی شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شیوه مدیریت آموزش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در شرایط قرمز شدن شهر تهران در پاندمی کرونا اعلام شد.

به گزارش مرات، هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ به منظور تنظیم برنامه آموزشی دانشجویان در شرایطی که بر اساس اعلام ستاد کرونا شهر تهران وارد شرایط قرمز می‌شود، مصوبات را اعلام کرد.

۱. تمام دروس نظری دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت مجازی برگزار می‌شود و مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این موارد بر عهده ریاست دانشکده ها است.

۲. کلیه واحدها و دوره های عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) با تاکید بر حداقل حضور برنامه ریزی شود.

تبصره: دانشکده‌ها می‌توانند در صورتی که امکان برنامه ریزی واحدهای عملی به صورت تجمیع یافته و فشرده وجود داشته باشد، دوره‌های تجمیع یافته را در شرایطی که وضعیت شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملاً حضوری برگزار کنند. دانشکده باید پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کند و در صورت تصویب کمیته بحران به مرحله اجرا درآورد.

۳. کلیه دوره‌های کارآموزی دانشجویان به صورت حضوری در عرصه های مشخص شده در برنامه آموزشی رشته مربوطه با تاکید بر حداقل مواجهه غیرضروری با بیماران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی برنامه ریزی می‌شود.

تبصره: دانشکده‌ها می‌توانند در صورت امکان به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که دوره‌های کارآموزی به صورت تجمیع یافته و فشرده در شرایطی که وضعیت شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملاً حضوری برگزار کنند. دانشکده باید پیشنهاد خود را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کند و در صورت تصویب کمیته بحران به مرحله اجرا درآورد.

۴. حضور کارورزان در عرصه های مشخص شده در برنامه آموزشی رشته مربوطه و دستیاران در کنار اساتید برای خدمت رسانی بهتر به بیماران در این شرایط ادامه خواهد یافت. رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ضروری بوده و توصیه اکید بر دریافت دوز بوستر واکسن است.

تبصره: بیمارستان ها می‌توانند در صورتی که به دلیل تغییر شرایط کاری در بخش‌های آموزشی بالینی، امکان کاهش میزان مواجهه کارورزان وجود داشته باشد پیشنهاد خود را مبنی بر حضور کارورزان به صورت کشیک و Post کشیک به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه کنند و در صورت تصویب در شورای آموزشی دانشکده اجرایی کنند.

تبصره: کسانی که به دلیل بیماری زمینه‌ای در معرض خطر افزایش یافته ابتلا یا تشدید عوارش ناشی از ابتلای به کرونا هستند، می‌توانند با تایید کمیسیون پزشکی معاونت درمان دانشگاه از فعالیت در بخش های کرونا معاف شوند.

۵. آموزش نظری و عملی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) به صورت حضوری است.

۶. تمام آزمون‌هایی که برگزاری آنها در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است به صورت مجازی برگزار خواهد شد. آزمون‌هایی که تعویق افتادن آنها با تقویم آموزشی تداخلی ایجاد نمی‌کند می‌تواند در صورت تصویب شورای آموزشی دانشکده تا بعد از گذر از شرایط قرمز پاندمی به تعویق افتد و موارد به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام شود.

۷. لازم است اعطای مرخصی استعلاجی در موارد لازم با رعایت پروتکل‌های ابلاغ شده از کمیته کنترل عفونت درمان دانشگاه انجام شود.

تبصره: برای دانشجویانی که تمایل به گذراندن دوره آموزشی ندارند، با ارائه درخواست کتبی به دانشکده مبنی بر مرخصی تحصیلی، مرخصی آنان جزء سنوات تحصیلی محسوب نمی شود و در خصوص دانشجویان شهریه پرداز در این ایام مرخصی تحصیلی به علت مذکور، شهریه ثابت اخذ نمی شود. در صورت پرداخت شهریه، شهریه پرداختی آنان محفوظ می ماند.

۸. حضور تمام اعضای هیات علمی (اعم از علوم پایه و بالینی) در محل کار خود ضروری و الزامی است.

۹. لازم است دانشکده‌ها بر کیفیت آموزش مجازی نظارت دقیق داشته و نتایج آن را به صورت ادواری به معاونت آموزشی دانشگاه گزارش کنند.

۱۰. این شیوه نامه صرفا جهت اجرا در شرایط و دورانی که شهر تهران بر اساس اعلام ستاد کرونا شهر تهران وارد شرایط قرمز می شود، تهیه شده است.

۱۱. در صورت شرایط خاص که توسط مقامات ذیربط کشوری یا دانشگاهی اعلام می‌شود، اطلاع رسانی لازم در خصوص تغییرات این شیوه نامه بر اساس نظرات مراجع کشوری انجام خواهد شد.

این شیوه نامه در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ بررسی و تصویب شد و از تاریخ قابل اجرا است.

 
انتهای پیام/
مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.