شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

امام جمعه موقت سمنان مطرح کرد:

همدلی و وحدت عامل بازدارنده مشکلات کشور

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینکه اقتدار کشور نیاز به وحدت دارد، گفت: اقتدار کشور امروز در سایه همدلی و وحدت با تمام مشکلات شکل می‌گیرد و مبادا حرکتی شود تا دشمنان از آن سو استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مرآت، حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد تاریخی امام خمینی (ره) این شهر همزمان با جشن چهل و سوم انقلاب ،گفت: شاهان پهلوی برای ما قیافه شاه می‌گرفتند اما انگلیسی‌ها آن زمان که رضاشاه را نخواستند بیرونش کردند.

مهدوی نژاد با اشاره به حمایت های غر از شاه ایران، تصریح کرد: محمدرضا شاه حافظ منافع انگلیس و نه حافظ منافع مردم ایران بود، به همین خاطر دولت های انگلیس و آمریکا تلاش کردند او را نگه دارند که با حمایت مردم و امام خمینی (ره) درهم شکسته شد.

خطیب نماز جمعه سمنان با بیان اینکه باید انقلاب را از حاشیه دور نگه داشت، بیان کرد: آنچه باید جوانان و فرهیختگان بدانند این است که انقلاب و نظام اسلامی را از برخی کم کاری مسئولان جدا کنند، این انقلاب زمانی که به پیروزی رسید اهداف اصلی داشت و آن نزدیکی حاکمیت الله و نزدیکی به اسلام بود.

وی با اشاره جهاد تبیین در جامعه،  عنوان کرد: جهاد تببین را در نظر بگیرید، انقلاب با وجود عملکرد مسئولان پس از انقلاب با تمام افت و خیزها دستاوردهای بزرگی را به ارمغان آورده است، برای مثال اگر قدیمی‌ها یادشان باشد پزشکان عمومی پاکستانی و بنگلادشی و هندی در ایران طبابت می‌کردند اما اکنون ایران قطب پزشکی است.

مهدوی نژاد با بیان اینکه انتقال تحربیات از نسلی به نسل دیگر لازم است، خاطر نشان کرد: دلسوزان انقلاب باید کار کنند و آنها که دوران سخت پهلوی را درک کردند باید به نسل بعدی آن تجربیات را انتقال دهند زیرا برخی که از ارزانی گذشته می‌گویند باید ببینند که چند درصد از مردم در آن زمان توانایی خرید داشتند.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینکه اقتدار کشور نیاز به وحدت دارد،  تشریح کرد: اقتدار کشور امروز در سایه همدلی و وحدت با تمام مشکلات شکل می‌گیرد و مبادا حرکتی شود تا دشمنان از آن سو استفاده کنند.

انتهای پیام / ‏

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.