شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مسؤول واحد حقوقی میراث‌فرهنگی استان سمنان:

نگهداری غیرمجاز اشیای تاریخی در سمنان/ متهم محکوم شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مسؤول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از محکومیت فردی که به نگهداری غیرقانونی اشیای تاریخی و فرهنگی در منزل خود در سمنان اقدام کرده بود، خبر داد.

به‌گزارش مرآت، یدالله یحیی‌پور، مسؤول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ظهر امروز به خبرنگاران گفت: فردی، به نگهداری غیرمجاز پنج قلم شی‌ء تاریخی و فرهنگی شامل کوزه خاکستری، آویز استوانه‌ای، بخشی از دستبند و ... در منزل خود اقدام کرده بود که توسط مأموران انتظامی کشف و ضبط شد.

وی افزود: پرونده در دادگاه کیفری دو شهرستان سمنان مورد رسیدگی قرار گرفت و دادگاه با توجه به نظریه کارشناسان میراث‌فرهنگی مبنی بر تاریخی و فرهنگی بودن اشیای مکشوفه، حکم به ضبط اشیا به نفع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی داد و اشیای تاریخی هم اکنون در تصرف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان است.

یحیی‌پور اضافه کرد: بر اساس ماده 562 قانون مجازات اسلامی، هرگونه خرید و فروش و نگهداری اموال تاریخی حاصل از حفاری غیرمجاز ممنوع بوده و خریدار و فروشنده علاوه بر ضبط اموال تاریخی به حبس از 6 ماه تا سه سال محکوم می‌شوند.

مسؤول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: چنانچه هر کس اموال تاریخی- فرهنگی موضوع این ماده را حسب تصادف به دست آورد و طبق مقررات میراث‌فرهنگی کشور نسبت به تحویل آن اقدام نکند به ضبط اموال مکشوفه محکوم می‌شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.