شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مسئول امور زنان مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی در گفتگو با مرآت:

مردمداری ویژگی بارز سردار دل‌هاست / مکتب حاج قاسم را به خانه بیاوریم

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مینو اصلانی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی به جایگاه خانواده بسیار اهمیت می داد، گفت: مکتب حاج قاسم را به خانه بیاوریم و آن را ترویج کنیم تا فرزندانمان الگوی صحیحی داشته باشند.

مینو اصلانی مسئول امور زنان مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی و رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص ویژگی های مکتب حاج قاسم، گفت: ویژگی مکتب حاج قاسم سلیمانی نموداری از تفکر معنوی به اجرا در آمده و به موفقیت رسیده همراه با مقبولیت و توسعه یافته جهانی است.

اصلانی با اشاره به جایگاه حاج قاسم سلیمانی در خانواده و تفکرات معنوی شهید، بیان کرد: این تفکرات الهام گرفته شده از جهان بینی توحیدی با بهره گیری از مکتب اهل بیت که سرشار از معرفت و الهام بخش عبودیت پروردگار است که در مکتب حاج قاسم بسیار با اهمیت است.

مسئول امور زنان مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه بحث موفقیت در مکتب بسیار از جایگاه بالایی برخوردار است، تصریح کرد: کسی که بتواند کار را تا انتها انجام دهد به موفقیت می رسد که بحثی بسیار جدی است که یکی از شاخصه های مکتب حاج قاسم بود.

وی با اشاره به اینکه مقبولیت و مردمداری از دیگر شاخصه های مکتب حاج قاسم است، تشریح کرد: ملت ایران خاطرات زیادی  از حاج قاسم و اقدامات انقلابی اش دارند زمانی در اوج تحریم ها داروهای بیماران خاص کمیاب شده بود که شهید سلیمانی ورود پیدا  کرد و به کمک مردم آمد.

اصلانی با بیان اینکه حاج قاسم با یک رویکرد جهانی فعالیت می کرد، عنوان کرد: همه مردم جهان از سفید پوست و سیاه پوست در این مکتب حضور دارند.

وی در ادامه افزود: رویکرد جهانی شهید سلیمانی از ویژگی های بارز مکتب حاج قاسم است و روز به روز به این افراد افزوده می شود.

رئیس سابق بسیج جامعه زنان کشور  با اشاره به جایگاه خانواده در مکتب حاج قاسم، خاطر نشان کرد: حاج قاسم در بین فرزندانشان در جایگاه یک الگو بود و در واقع به گونه ای رفتار می کرد که برای آنها یک الگو صحیح باشد.

وی با بیان اینکه فضای گفتمانی در خانواده یکی از مهم ترین شاخصه های مکتب حاج قاسم است، بیان کرد: حاج قاسم همیشه در پایان هر هفته با همرزمانش به گفتگو می نشست اما در ماه های آخر زندگی اش دیگر در این جمع ها نمی رفت و سعی می کرد با خانواده به گفتگو بنشیند تا بتواند خانواده خود را آماده سفر خود کند.

 اصلانی با اشاره به اینکه حضور معنوی در خانواده بسیار مهم است، تشریح کرد: با توجه به اینکه حضور فیزیکی حاج قاسم در زندگی و خانواده کم بود اما با نوشتن نامه و گفتگو با خانواده این فرهنگ را در خانواده خود قرار داد که جایگاه خانواده باید چگونه باشد.

مسئول امور زنان مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه تربیت فرزندان یک بحث فرآیندی است، تصریح کرد: اگر در سیره اهلبیت هم مطالعه کنیم متوجه این موضوع خواهیم شد که اتفاقاتی را نمی شود یک شب انجام داد و یک مسیر تربیتی را طی می کرد تا فرزند بتواند اقدام صحیح را متوجه شود.

 وی با اشاره به اینکه امروزه غرب از منظر خانواده بسیار دچار آسیب شده است، بیان کرد: اندیشمندان غربی آسیب های جدی خانواده را آشکارا بیان می کنند و کتاب های مختلفی در این زمینه نوشته اند که فرهنگ غرب آرامش خانواده را از بین برده است.

اصلانی با بیان اینکه الگوی زن در تراز انقلاب باید خانواده ای مستحکم داشته باشد، تشریح کرد: این زن باید توجه ویژه ای را به خانواده خودش داشته و در متن و مرکز فعالیت های اجتماعی باشد و مادر و زن خانواده فعال در عرصه های علمی و اجتماعی بوده اما در این حال یک مادر و یک همسر موفق نیز فعالیت کند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.