شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

گفت‌وگو مرآت با نقاش چهره شهدا:

طراحی چهره شهدا التیام بخش دردهاست/ خلق بیش از 30 پرتره از چهره سردار دلها

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
این هنرمند محبوب کشوری با بیان اینکه پستی دشمن و مظلومیت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و حادثه شهادتش قلبم را بسیار به درد آورد، گفت: طراحی چهره شهدا مخصوصا حاج قاسم التیام بخش درد هایم است و انرژی خاصی را به من می بخشد.

حسین نظارت جانباز و هنرمند مطرح کشوری در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص فعالیتش در عرصه طراحی چهره و منظر، گفت:  بعد از شهادت چند تن از دوستان و همکارانم در سال 58 نقاشی را به صورت تجربی آغاز و با توجه به علاقه زیادم به کار هنر به سرعت در این حرفه پیشرفت کردم.

نظارت با بیان اینکه بعد از مدتی در دانشگاه به صورت آکادمیک مشغول به تحصیل در رشته هنر شدم، افزود: در سال 78 به دانشکده هنر تهران رفتم و در این رشته مشغول به تحصیل شدم و بعد از آن در سال 95 در همین رشته  ارشدم را در دانشگاه آزاد تهران گرفتم.

این هنرمند سمنانی با اشاره به اینکه با طراحی چهره های ملی همچون امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اوقات فراغتم را پر می کردم، تصریح کرد: دیوار نگاری، طبیعت نگاری و ترسیم پرتره های شخصیت های مهم از بهترین کارها و دلنشین ترین اقدامات من بوده است.

وی با بیان اینکه در مراسمات زنده مختلف سراسر کشور آثاری فاخری را تحویل دادم، تشریح کرد: طراحی کاری زمان بر است اما با مدد از شهدا در مراسمات یادواره های شهید و دیگر برنامه ها در کم ترین زمان ممکن مشغول به طراحی پرتره شهدا در ابعاد بزرگ می شدم و این کار برایم بسیار لذت بخش و جذاب بوده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

نظارت با اشاره به حضور در برنامه های شاخص کشوری و اجرای فعالیت های هنری، عنوان کرد: در بسیار از برنامه های ملی کشور حضور داشته ام و شاخص ترین برنامه های که در آن طرح های چهره شهدا را اجرا کرده ام جشنواره شهدای شاخص ملی در خرمشهر و جشنواره شهدا در پارک هویزه تهران بوده است.

این هنرمند محبوب کشوری با بیان اینکه پستی دشمن و مظلومیت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و حادثه شهادتش قلبم را بسیار به درد آورد، بیان کرد: به نیت تجلیل از این شهید بزرگ و در زمانی کوتاهی بعد از شهادتش برای التیام قلب شکسته ام شروع به ترسیم پرتره های متفاوتی از این شهید پرداختم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

وی با اشاره به اینکه در هنگام طراحی تصویر حاج قاسم و شهدا حسی زیبا به من دست می دهد، خاطر نشان کرد: حسی که در هنگام طراحی چهره های زیبای این عزیزان دارم تمام دردها و بیماری های مرا دور می کند گاها می شود از درد نمی توانم کاری انجام دهم اما هنگامی که پای بوم طراحی برای این عزیزان می نشینم دردهایم فراموش می شود و عاشقانه مشغول به طراحی می شوم.

نظارت با بیان اینکه در بازه زمانی کوتاهی تصاویر زیادی از سردار سلیمانی طراحی کرده است، عنوان کرد: بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی در کم ترین زمان ممکن بیش از 30 اثر از پرتره های مختلف حاج قاسم را طراحی کردم و در همین زمان 13 اثر از همرزمان و دوستان با وفایی این سردار بزرگ طراحی و ارئه کردم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

این هنرمند سمنانی با اشاره به سبک خاص طراحی این تابلو ها، تصریح کرد: تمامی این تابلو ها در ابعاد 100*70 و با سبک رئالیسم و با پاستل طراحی شده است که امیدوارم توانسته باشم زحمات این عزیزان و شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی را با هنر خود به نمایش گذاشته باشم.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.