شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛    

صبح هجرت و مرثیه ای ناتمام

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
آن صبح جمعه شوم تیتری باور نکردنی قلب های ما ایرانیان و همه آزادی خواهان جهان را فشرد و دنیای ما را دگرگون کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، آن روز سرد زمستانی،  تمام ایران گریست، گویی فلک هم در حال گریستن بود در غم فراق یار .... آن روز بزرگ مردی از میان ما رفت و همه را در سوگ خود عزادار کرد.

گویی همین دیروز بود، جمعه شومی بود آن صبح جمعه و تیتری باورنکردنی شبکه های خبری دنیای ما را دگرگون کرد و باورمان نمی شد دیگر پدر معنوی شهدای مدافع حرم دربین ما نیست.

هر چه به ظهر نزدیک ‌تر می‌شد، سهمگینی و سنگینی خبر قلب‌ها را  بیشتر می‌فشرد و مردم استان سمنان نیز همپای دیگر نقاط کشور دیگر یارای ماندن در خانه نداشتند و با حضور در مساجد و اماکن عمومی این اقدام سخیف جنایت‌کاران و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را محکوم کردند و در اقدامی خودجوش سردر تمام خانه‌ها مشکی پوش شد.

 آخر سردار سلیمانی حکم عزیز  خانواده را داشت و تحمل این داغ سخت بود، در این بین کاربران در فضای مجازی هم با سیاه کردن کاربری خود غم و عزای خود را نشان دادند و اکنون یکسال از آن روز می‌گذرد و همچنان داغ بر دل نشسته جانسوز است.

قریب به 700روز از آن روز تلخ می گذرد و همچنان غم فراق قلب های ما را می فشرد و گویی آن داغ همچنان تازه است.

حاج قاسم، فرمانده قلب ما ایرانیان بود، ما به دیدن و بودن او دلگرم و خشنود بودیم و با او از داعش هراسی در دلمان راه پیدا نمی کرد.

این سرباز ولایت و سردار دلها؛ مکتب و آرمانش انسان سازی و اتحاد و خوبی بود، حتی با شهادتش امید و آرمان ما ایرانیان را به هم نزدیک  کرد، گویی با شهادتش دنیا را تکان داد و اوج اخلاص وبندگی و عاشقانه های او با خدای خود بود که او را محبوب و حبیب کرد.

او برقلب های مدافعان حرم هم فرماندهی می کرد و در عین تواضع  ومهربانی اش با دشمنان با صلابت واقتدار بود  و دژ به ظاهر مستحکم داعش را نابود کرد و دل رهبر و مولای خود را شاد کرد.  

آری مکتب و راه او چنان بود که  مدافعان حرمش با دم مسیحایی او بند های پوتین هایشان را محکم گره زده و در دفاع از حریم اسلام و مکتب مقدسات خود عاشقانه و فوج فوج به نبرد با دشمن روی آوردند.

این سردار رشید اسلام نشان ذوالفقار را از دستان مبارک رهبر انقلاب دریافت کرد،  اما شهادت برای او گواراتر بود و به آن رسید.

دشمن فکر می کرد با شهادت او مکتب و راه او و مبارزه با تروریسم در دنیا پایان می یابد و اما غافل از آن بود که حاج قاسم یک فرد نیست، یک راه بی پایان است و نسل به نسل آرمان های او ادامه خواهد یافت.

حاج قاسم تجسم عملی راهبردها و سیاستهای رهبر عزیز انقلاب و مجری سیاستها و اهداف ایشان در جهان اسلام بود و دشمن در تصوری باطل هنوز هم گمان دارد با حذف او از دنیای مجازی می تواند جلوی تاثیر گذاری او را بگیرد،  اما این مکتب همچنان پرفروغ است.

او ماندهی بود که همیشه در خط مقدم مبارزه بود نه در ته خط ! به قول معروف فرمانده "بیا" بود ونه "برو" همیشه پیشتاز بود و سرابازانش در پس او حرکت می کردند.

حاج قاسم، سرداری که شوق شهادت و ایثارش زبانزد رزمندگان بود، اینک آسمانی شده است، اینکه می بینیم دریای خروشانی از مردم با شنیدن خبر شهادتش در عرصه حضور یافته و نشان از سرداری او بر قلب ها دارد.

اما مکتب او امروز منسجم تر و مستحکم تر از گذشته است،  اگر چه این داغ همچنان گرم و تازه است و تا گرفتن انتقام سخت، مرهمی بر این زخم گذاشته نمی‌شود.

یادداشت/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.