شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی در دستور کار دانشگاه پیام نور

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس مرکز بین الملل دانشگاه پیام نورگفت: جذب و هدایت دانشجویان خارجی با هدف درآمدزایی و ترویج فرهنگ اصیل ایران اسلامی در صدر برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز امور بین الملل قرار دارد.

به گزارش مرات، به نقل از دانشگاه پیام نور، مجتبی سلطانی احمدی با عنوان اینکه در شرایط جدید و کاهش جمعیت دانشجویی در کل کشور، جذب دانشجوی خارجی به یک گفتمان اصلی تبدیل شده است، افزود: دانشگاه پیام نور نیز از این قاعده مستثنی نیست و با هدف توسعه و ترویج درآمدزایی و مهم‌تر از آن مقابله با گفتمان ایران هراسی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، در جهت جذب دانشجوی خارجی اهتمام می ورزد.

افزایش جذب دانشجوی خارجی در گِرو طراحی ساختار متناسب

وی تحقق چشم انداز و افزایش جذب دانشجویان خارجی را در گرو طراحی ساختار متناسب با آن دانست و افزود: مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور برای این منظور در نخستین اقدام به دنبال کسب مجوز جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی برای بیش از ۱۰ مرکز و واحد برخوردار و دارای شرایط این دانشگاه از سازمان امور دانشجویان وزارت علوم است.

ارتقای رتبه دانشگاه در نظام رتبه بندی دنیا

وی ارتقای سطح کیفی و رتبه دانشگاه در نظام رتبه بندی دنیا را یکی دیگر از موارد مهم و ضروری برای جذب دانشجوی خارجی خواند و اظهار داشت: دانشگاهی که به لحاظ کیفی در سطح دانشگاه‌های برتر و با رتبه بالای دنیا قرار دارد، مورد اقبال بیشتر دانشجویان برای انتخاب محل تحصیل خواهد بود.

تأمین امکانات رفاهی مورد نیاز

سلطانی احمدی تاکید کرد: تأمین امکانات رفاهی ضروری برای جذب دانشجوی خارجی نیز باید مورد توجه قرار گیرد و شرایطی فراهم شود تا تحصیل در دانشگاه پیام نور برای دانشجویان خارجی علاوه بر تأمین کیفیت و رفاه مورد نیاز آنها، هزینه‌های اضافی دربر نداشته باشد.

رئیس مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه نگاه راهبردی به این مرکز در مدیریت جدید شکل گرفته، اذعان داشت: مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور بنا دارد در ۴ سال آینده، در جهت جذب دانشجوی خارجی و هدایت آنها را در ۲ عرصه حضوری و مجازی اهتمام ورزد و این مهم با همکاری خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور و ایجاد ساختارهای مناسب تحقق خواهد یافت.

 
انتهای پیام/
مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.