شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

بازخوانی حماسه یک ملت؛

بصیرت؛ رمز جاودان عبور از فتنه/ اتمام حجتی که در یوم الله 9 دی ابدی شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
از حضور باشکوه مردم در حماسه ۹ دی و برچیده شدن بساط فتنه تا شهادت سردار سلیمانی در ۱۳ دی ۹۸ و حضور باشکوه مردم، همه نشان از بصیرت ملتی بوده که سال‌ها برابر فتنه‌ها ایستادگی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مرآت، حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز " بصیرت " تبدیل به یوم الله ماندگار کردند، حماسه ای دیگر آفریدند و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و نا امید ساختند.

 با گذشت سال‌ها بهتر می‌توان فتنه شوم ۸۸ را رمز گشایی کرد، دسیسه‌ای که نظام سلطه با کمک بازیگران داخلی در تلاش بود تا با آشوب و ناامنی برای تحقق سناریوی گالیوری و نیل تا فرات اسرائیلی گام بردارد اما حماسه مردان و زنان دیار نه تنها این نقشه را خنثی کرد بلکه سناریوی جدیدی به نفع دنبال اسلام موسوم به قدس تا قندهار ترسیم کرده است.

از حضور باشکوه مردم در حماسه ۹ دی و برچیده شدن بساط فتنه تا شهادت سردار سلیمانی در ۱۳ دی ۹۸ و حضور باشکوه مردم، همه نشان از بصیرت ملتی بوده که سال‌ها برابر فتنه‌ها ایستادگی کرده‌اند.

بصیرت افزایی عامل شکست فتنه گران شد

لاله افتخاری عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت، با اشاره به علاقه مردم به جمهوری اسلامی ایران، گفت: دی ماه یادآور بیعت دوباره امت ولایتمدار با امام امت است که نشان از ولایت مداری و نشان از وفاداری مردم ایران به کشورشان دارد.

افتخاری با بیان اینکه مردم از نیت شوم اغتشاش گران آگاه شده بودند، افزود: مردم ایران مردمی آگاه و اهل تحقیق هستند وقتی متوجه این شدند که دشمن در پشت پرده بدنبال آسیب زدن به کشور و انقلاب است و انتخابات بهانه ای برای این موضوع است سریعا در برابر اغتشاش گران ایستادند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه مردم ایران همان های هستند که حماسه 9 دی را آفریدند، عنوان کرد: دشمنان بدانند که به هیچ عنوان نمی توانند به ایران اسلامی آسیب برسانند چون مردم ولایت مدار ایران پای این نظام ایستاده و هیچ گاه فریب نیرنگ های دشمن را نمی خورد.

وی با بیان اینکه رسانه های خارجی  در سال 88 به دنبال آشوب در ایران بودند، تصریح کرد: دشمن در سال 88 تمام قدرت خود را گذاشت تا نظام را از پای درآورد اما در برابر اراده عظیم ملت قرار گرفت.

افتخاری بر لزوم روشنگری در همه زمان ها تاکید کرد وگفت: درست است در سال 88 آسیب های زیادی به کشور وارد شد اما بعد از روشنگری بزرگان و مقام معظم رهبری از اتفاقات پشت صحنه، مردم جانانه در برابر دشمنان ایستادگی کردند و به ندای رهبر خود لبیک گفتند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مردم باید از اتفاقات درس بگیرند، خاطر نشان کرد: مردم در سال 88 با توجه به تجربه تلخ کوی دانشگاه تقریبا آمادگی مقابله با همچین تهدیداتی را داشتند و بعد از افشای حقیقت سریعا در جبهه مقابل دشمن قرار گرفتند.

وی افزایش بصیرت در بین مردم را از نکات ضروری دانست و بیان کرد: بصیرت یعنی انسان دوست و دشمن خود را تشخیص دهد و افرادی که در لباس دوست پنهان شده اند را شناسایی کند و اجازه سوء استفاده را به دشمنان این ملت ندهد.

افتخاری با بیان اینکه همه اقشار جامعه نیازمند به بصیرت هستند، تصریح کرد: همه افراد جامعه برای اینکه بتوانند راه را از بی راهه تشخیص دهند به بصیرت و بصیرت افزایی احتیاج دارند و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم این بصیرت را در جامعه فراگیر کنیم.

9دی؛ نماد عزت، استقلال و بصیرت مردم / بی بی سی فارسی مرکز فرماندهی عملیات فتنه 88

سعدالله زارعی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرآت، گفت: مردم ایران در دی ماه سال 88 احساس کردند که مطالبات آن ها تحت تاثیر افکار دشمنان قرار گرفته و دست خوش تغییراتی در نوع مطالباتشان شده است.

زارعی با بیان اینکه راهپیمایی روز 9 دی88 یک راهپیمایی معمولی نبود، افزود: راهپیمایی نه دی فراتر از هر راهپیمایی در تاریخ ایران بود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه مردم با حمل کردن پرچم و به تن کردن کفن در این راهپیمایی بزرگ حضور داشتند، تصریح کرد: مردم با تمام وجود به میدان آمده بودند و از همه چیز گذشته آماده مبارزه با هرگونه تهدید و نا آرامی در کشور بودند.

وی9  دی را صحنه رزم میدانی عنوان و تشریح کرد: به همین خاطر این اتفاق حماسی در اذهان وقلوب مردم جای گرفت و برای همیشه به عنوان یک روز تاریخی و سرنوشت ساز باقی ماند و ملت باری دیگر نشان دادند پای ارزش های خود ایستاده اند.

زارعی با اشاره به اینکه دشمن از روز اول فتنه با قدرت وارد صحنه شد، بیان کرد: دشمن از این اتفاق به عنوان یک موقعیت ویژه برای براندازی نظام استفاده کرده و با تمام توان به صورت علنی وارد میدان مبارزاتی شد و تمام تلاشش را کرد تا اتفاقی را که می خواهد رقم بزند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه با دستور مستقیم وزیر امور خارجه آمریکا به رسانه ها، هجمه های رسانه ای افزوده شد، تشریح کرد: با توجه به قعطی توئیتر و فیس بوک به دلیل تعمیرات، وزیر امور خارجه آمریکا دستور داد تا سریعا به کار برگردند و با قدرت در این زمینه فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه شبکه فارسی زبان بی بی سی مرکز ستاد عملیات اغتشاشات سال 88 بود، بیان کرد: شبکه بی بی سی فارسی در این ایام برنامه های خود را 24 ساعته کرده و مرکز کنترل و فرماندهی این اتفاق شد و تمام تلاشش را انجام می داد تا این اتفاق را به براندازی برساند.

زارعی با بیان اینکه شخص رئیس جمهور وقت آمریکا از کاندیدا مطرح حمایت کرده و به این اغتشاشات دامن زد، خاطر نشان کرد: رئیس جمهور آمریکا از آن شخص حمایت و تمامی شبکه های ماهواره ای با پخش تصاویری که نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال سقوط است این اتفاق را به نمایش می گذاشتند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به استفاده دشمن از تمام ظرفیت های موجود در منطقه، عنوان کرد: دشمن برای رسیدن به اهداف خود در کشورهای مختلف در اطراف مرزهای ایران شروع به تشکیل ستادهای مختلف کرد و فرماندهی عملیات به صورت مستقیم در دست آمریکا بود.

وی دلیل حمایت مردم از انقلاب را خون های پاک شهدا دانست و گفت: از آنجایی که همین مردم برای بدست آوردن این انقلاب به میدان آمده و شهید داده بودند نمی خواستن با یک نا آرامی و سوء استفاده از افکار مردم دوباره کشور به وضع سابق برگردد.

افزایش بصیرت عامل شکست قطعی دشمنان

سیدرضا صدر الحسینی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص بصیرت و بصیرت افزایی در جامعه امروزی، گفت: بصیرت داشتن به معنای این است که در مکان و زمانی که خیلی از انسان ها نمی توانند مسیر درست را تشخیص دهند او مسیر را تشخیص دهد.

صدر الحسینی با بیان اینکه انتهای مسیر بصیرت سعادت دنیا و آخرت است، افزود: با توجه به انواع و اقسام اقدامات دشمن برای جلو گیری از روشن شدن واقعیت ها که در قالب یک جنگ شناختی است تنها چراغی که می تواند انسان را از خطا نجات دهد بصیرت است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه بصیرت تنها راهنمای انسان در مسیر زندگی است، تشریح کرد: همه اقشار نیازمند به بصیرت هستند و اقشار جامعه به ویژه اقشار خاکستری که نتوانستند تا کنون مسیر صحیح را کشف کنند ضرورت دارد بصیرت افزایی برای آن ها وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر چقدر در جامعه بصیرت افزایی بالا رود قطعا دشمن شکست خواهد خورد، عنوان کرد: امروزه بخش قابل توجه ای از جامعه جهانی دچار بی بصیریتی شده اند و خواسته یا ناخواسته این افراد باعث سوء استفاده دیگران از خود می شوند.

صدر الحسینی با اشاره به اینکه هرچه بصیرت افزایش پیدا کند از سلطه گری ها جلو گیری می شود، بیان کرد: مسئله بصیرت افزایی وظیفه همه افرادی است که می تواند جامعه کوچک و بزرگ را دربرگیرد و از افتنه انگیزی ها جلوگیری کند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در جامعه اسلامی هرچه بصیرت بیشتر باشد دشمن زودتر شکست می خورد، تصریح کرد: هر چقدر دربرابر دشمن آگاهی و بصیرت بیشتری داشته باشید جامعه در امان تر است چراکه آن ها از نا آگاهی ها کم تر می توانند بهره ببرند و  نا امنی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه مهم ترین جنگ امروز جنگ شناختی است، بیان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دنبال یک راه نفوذ به افکار ملت ایران است تا بتواند جای شهید و جلاد را عوض کند و در بین مردم ما شکافی بزرگ را ایجاد کند.

صدر الحسینی با اشاره به اینکه قطعا با افزایش بصیرتی امروز جامعه فتنه 88 تکرار نخواهد شد، خاطر نشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن هستند که بتوانند از جایی که ما دچار بی بصیرتی در آن هستیم سوء استفاده کنند حال جامعه ما از سال 88 تا کنون با بصیرت تر شده است اما هنوز جا دارد که به سقف بصیرتی برسد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.