شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

برنامه وزارت بهداشت برای افزایش صادرات دارو به کشورهای منطقه

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر بهداشت، روز چهارشنبه از نمایشگاه بزرگ سرو سلامت که به منظور ارائه دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دوران انقلاب اسلامی برپا شده است، بازدید کرد.

به گزارش مرات، بهرام عین اللهی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه سرو سلامت دانشگاه که به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برپا شده است، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و ماه مبارک رجب، رشد و توسعه حوزه بهداشت و درمان را در دوران پس از انقلاب بی نظیر دانست و افزود: پیشرفت‌هایی عظیمی که در این ۴۳ سال در زمینه بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش حاصل شد، به دنبال استقلالی بود که در سایه انقلاب اسلامی و حمایت‌های حضرت امام خمینی (ره) رقم خورد.

وی در خصوص دستاوردهای نظام سلامت در دوران پس از انقلاب، تصریح کرد: امروزه در کشور بالغ بر ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی با بیش از ۲۰ هزار عضو هیئت علمی، هزار مرکز درمانی و ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی به منظور خدمت رسانی به مردم، فعالیت می‌کنند.

عین اللهی از تولید ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز مردم در داخل کشور خبر داد و افزود: این توفیقات در سایه انقلاب اسلامی حاصل شد و در آینده‌ای نزدیک در مسیر افزایش تولیدات و به دنبال آن افزایش صادرات دارو به کشورهای منطقه گام‌های مؤثری برداشته خواهد شد.

وزیر بهداشت خودکفایی در حوزه درمان و رونق گردشگری سلامت را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی اعلام و بیان کرد: مردم در دوران پیش از انقلاب برای دریافت خدمات درمانی قابل قبول به خارج از کشور سفر می‌کردند اما امروزه علاوه بر رفع نیازهای درمانی مردم در کشور، خدمات عظیم و ارزشمندی به مردم کشورهای منطقه ارائه می‌شود.

وی یکی از بزرگترین ضعف‌های دستگاه‌ها و نهادهای کشور را بی توجهی به مستندسازی و ارائه گزارشات عملکردی به عموم مردم خواند و گفت: این موضوع موجب می‌شود مواجهه افراد جامعه با سیاه نمایی‌ها و اخبار غیرواقعی افزایش یابد، از همین رو ارائه گزارشات شفاف در حوزه فعالیتی سازمان‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نمایشگاه بزرگ سرو سلامت به منظور ارائه گزیده‌ای از دستاوردهای دانشگاه در حوزه آموزش، پژوهش، بین الملل، دانشجویی، دارویی و تجهیزات، بهداشت و درمان و مدیریت پس از انقلاب اسلامی، برپا و صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، رئیس و اعضای هیت رئیسه دانشگاه افتتاح شد. این نمایشگاه بخش‌هایی همچون «دانشگاه در یک نگاه»، «گذری بر افتخارات»، «در مسیر توسعه»، «چهره های ماندگار»، «سرو سپید»، «کتب و نشریات»، در کنار تولیدات دارویی و تجهیزات کمک درمانی که به همت پژوهشگران دانشگاهی روانه بازار مصرف شده است را شامل می‌شود.

انتهای پیام/

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.