شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

با نظارت کارشناسان دامپزشکی؛

۹۸.۳ تن گوشت ناسالم امسال در کشتارگاه‌های استان سمنان معدوم شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حمیدرضا حسینی گفت:۹۸.۳ تن انواع گوشت و فرآورده‌های گوشتی ناسالم از کشتارگاه‌های استان در ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال ضبط و به صورت بهداشتی معدوم شد.

به گزارش مرآت؛ حمیدرضا حسینی ابراز داشت: از مجموع گوشت‌های ناسالم ضبط شده از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال در استان سمنان ۸۸ هزار و ۷۷۳ کیلوگرم گوشت ناسالم از کشتارگاه‌های طیور و ۹ هزار و ۵۷۴ کیلوگرم از کشتارگاه‌های دام ضبط و معدوم‌ سازی شد.

وی ادامه داد: ۶۳ محموله غیر مجاز در زمینه حمل غیرمجاز دام و فرآورده‌های دامی با نظارت هوشیارانه کارشناسان دامپزشکی از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال شناسایی و توقیف شد.

حسینی اضافه کرد: از مجموع ۶۳ محموله غیر مجاز توقیف شده به وسیله کارشناسان دامپزشکی استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال چهار محموله مربوط به حمل غیر مجاز دام سبک و سنگین زنده، سه محموله مربوط به حمل ماهی، ۳۵ محموله مربوط به حمل طیور و شترمرغ و ۲۱ محموله مربوط به فرآورده‌های خوراکی و غیر خوراکی دامی بوده است.

این مقام مسئول  تصریح کرد: ۲۲ هزار و ۳۶۸ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی ناسالم از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال بر اساس نظارت‌های انجام شده از مراکز عرضه استان سمنان کشف و معدوم شد.

۳۸ پرونده تخلف در موضوع فرآورده های خام دامی ناسالم در سمنان تشکیل شد

وی یادآور شد: ۳۸ پرونده تخلف در زمینه عرضه فرآورده‌های خام دامی ناسالم از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال در استان سمنان تشکیل و متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطر نشان کرد: یکهزار و ۳۴۱ مرکز عرضه دام و فرآورده‌های خام دامی مانند مراکز بسته‌بندی، فرآوری، واحدهای تولید خوراک دام، مراکز جمع‌آوری شیر و کشتارگاه‌ها تحت نظارت این اداره کل وجود دارد.

وی بیان کرد: ۳۹ واحد تولید خوراک دام در استان سمنان وجود دارد که از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال پروانه فعالیت ۶ واحد تمدید و صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: کارشناسان دامپزشکی استان با نظارت بر تولید و عرضه گوشت و فرآورده‌های گوشتی به دنبال عرضه محصول سالم به دست مصرف‌کنندگان هستند و آحاد مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف و موارد غیر بهداشتی می‌توانند موضوع را ضمن تماس با سامانه ۱۵۱۲ به منظور بررسی گزارش کنند.

انتهای پیام/

 

  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.