شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مجری و سرمایه گذار برج ققنوس در گفتگو با مرآت مطرح کرد؛  

پرداخت بهای میلیاردی برای ساخت پارکینگ تنها برج تجاری سمنان/ وعده هایی که عملی نشد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تنها برج تجاری، تفریحی و گردشگری سمنان بازیچه دسته مدیران شهری شده و سرمایه گذار این طرح بابت انجام وظایف شهرداری متحمل پرداخت بیش از 740 میلیارد ریال هزینه برا تامین پارکینگ شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، پس از انتشار خبری با عنوان " پارکینگ؛ معمای چند مجهولی برج ققنوس" و پیگیری های خبرنگار مرآت برای رفع این مشکل، مجری وسرمایه گذار برج ققنوس علت های فراوان ایجاد نشدن یک پارکینگ مناسب در این منطقه را با خبرنگار مرآت در میان گذاشت.

منصور بیرقی مجری وسرمایه گذار برج ققنوس در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص مشکلات و اتفاقات متعدد برای ساخت این مجتمع تجاری، گفت: زمین این برج در سال 92 در زمان شهرداری آقای خسروی با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار شد به صورت مشارکتی با شهرداری ساخته شود که بعد از اقداماتی مشخص شد زمین برای مسکن شهرسازی بوده است.

بیرقی با اشاره به اینکه بعد از پیگیری های لازم در همان سال مزایده ای برای فروش این زمین برگزار شد، تصریح کرد: شایعاتی در آن زمان برای این زمین بود اما بنده همانند تمامی افرادی که می توانستند در مزایده شرکت کنند شرکت کرده و زمین را خریداری کردم.

مجری و سرمایه گذار برج ققنوس از صدور مجوز 11میلیاردی برج ققنوس از سوی شهرداری خبر داد و گفت: بعد از اقدامات اولیه برای گرفتن مجوز برای ساخت، شهرداری مبلغ  11 میلیارد تومان صدور مجوز را در یک برگه دست نویس اعلام کرد که برای ما توجیه اقتصادی نداشت و بعد از مذاکرات به 5میلیارد و 700میلیون تومان رسید و مجوز صادر شد اما بعد ها مشخص شد که طبق کارشناسی این مجوز باید به زیر 4 میلیارد تومان صادر می شد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

وی با بیان اینکه شهرداری تمامی این پروژه را که شامل تجاری، گردشگری و تفریحی بوده است را تجاری محسوب کرده است، تشریح کرد: اگر هر بخش از این پروژه را متناسب با همان بخش برآورد هزینه صدور می کردند این مبلغ خیلی اندک می شد اما برای اینکه پروژه متوقف نشود ما پیگیر این موضوع نشدیم.

بیرقی با اشاره به پرداخت 1 میلیارد و 700 میلیون تومانی برای ساخت پارکینگ به شهرداری، عنوان کرد: در کنار مجتمع زمینی که بازارچه بود را شهردار وقت طی مذاکرات قول داد تا تبدیل به پارکینگ شود بعد از حضور کارشناس اداره بازرسی قرار شد شهرداری طبق قانون هزار و 600 متر پارکینگ تحویل دهد.

مجری و سرمایه گذار برج ققنوس با بیان اینکه در هرجای این شهر مجتمع تجاری که ساخته شده شهرداری هیچ پارکینگی برای آن ایجاد نکرده است، خاطر نشان کرد: بعد از پیگیری ها متعدد متوجه شدیم شهردار ی قصد ساخت پارکینگ را نداشته و با پیشرفت این پروژه در ادامه به مشکلات زیادی بر خواهیم خورد که تصمم بر این شد برای ساخت پارکینگ اقدام کنیم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

وی با اشاره به مسیر پیچیده خرید این زمین از صاحبان آن در این مدت، گفت: بعد از خرید تمامی این زمین از صاحبان آن و پرداخت 2میلیارد و 800 میلیون تومان برا تملک زمین متوجه آن شدیم که زمین در اختیار شهرداری نبوده است.

بیرقی با بیان اینکه نصف زمین برای مسکن و شهرسازی بوده و شهرداری زمین را غیر قانونی فروخته بوده است، عنوان کرد: زمینی را که هزینه میلیاردی برای ساخت پارکینگ به شهرداری پرداخت کرده بودیم را دوباره به قیمت کارشناسی به مبلغ 800 میلیون تومان از مسکن شهرسازی خریداری کرده تا بتوانیم پارکینگی مناسب احداث کنیم.

سرمایه گذار برج ققنوس از احداث پارکینگ 70 میلیاردی این مجتمع خبر داد و گفت: حداقل هزینه برآورد شده برای ساخت این پارکینگی که وظیفه شهرداری بوده است 70 میلیارد تومان است که در دست احداث قرار دارد.

وی از پرداخت 3 میلیارد تومان هزینه مجوز ساخت پارکینگ به شهرداری خبر داد و افزود: هیچ سرمایه گذاری وجود ندارد که برای پارکینگی که وظیفه اصلی شهردای است و پول آن را نیز در ابتدا کار می گیرد که برای مجتمع پارکینگ ایجاد کند این همه هزینه برخود تحمیل کند اما ما برای رفاه مردم و جلوگیری از معضلات این اقدام را انجام دادیم.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

بیرقی از افتتاح 30 هزار متر پارکینگ تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد: این پارکینگ در دو فاز طراحی و اجرا شده است که بزرگ ترین پارکینگ طبقاتی استان خواهد بود و تا پایان امسال هر دو فاز آن به اتمام خواهد رسید.

مجری وسرمایه گذار برج ققنوس نبود فرهنگ کافی برای پرداخت هزینه پارکینگ در استان را معضل دیگری دانست و بیان کرد: هزینه پارکینگ 2 هزار تومان است اما افرادی هستند برای پرداخت نکردن این مبلغ به داخل پارکینگ نمی روند در صورتی که این مبلغ حتی حقوق نگهبانان را هم تامین نمی کند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.