شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

همکاری اندونزی و ان ویدیا برای انتقال دانش هوش مصنوعی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شرکت سخت افزاری ان ویدیا از عقد قراردادی با وزارت آموزش، فرهنگ و تحقیقات اندونزی به منظور انتقال دانش هوش مصنوعی به دانشگاه‌های این کشور خبر داده است.

به گزارش مرات، به نقل از زد دی نت، بر اساس توافق دوجانبه مذکور طی یک بازه زمانی پنج ساله ان ویدیا برای آموزش اساتید و دانشجویان اندونزیایی در حوزه هوش مصنوعی اقدام خواهد کرد و سیستم‌های دی جی ایکس ای ۱۰۰ خود را هم برای پشتیبانی از آموزش هوش مصنوعی در این کشور آسیایی به کار خواهد گرفت.

انتظار می‌رود در قالب این طرح همکاری بیش از ۲۰ هزار دانشجویی اندونزیایی با مباحث مختلف مرتبط با هوش مصنوعی آشنا شوند.

اجرای این طرح در قالب تلاش‌های اندونزی به منظور تحول دیجیتال صورت می‌گیرد.

این توافق شامل نگارش برنامه درسی هوش مصنوعی، برگزاری کارگاه‌های تحقیقاتی ترجمه و همچنین توسعه و پشتیبانی اکوسیستم استارت آپی هوش مصنوعی است. این مؤسسه اضافه کرد که دانشگاه‌ها از طریق مؤسسات یادگیری عمیق و کیت‌های آموزشی مورد حمایت قرار خواهند گرفت و توسعه دهندگان هم در پروژه‌های ترجمه صنعتی مشارکت خواهند داشت.

برنامه Nvidia Inception نیز برای حمایت از استارت آپ های محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیت استریر، معاون ابتکارات هوش مصنوعی ان ویدیا در سراسر جهان، گفت: «هوش مصنوعی در حال تغییر صنایع در سراسر جهان است و این امر نیاز فوری به آموزش ایجاد می‌کند تا ملت‌ها و شهروندانشان برای مشارکت در اقتصاد رو به رشد هوش مصنوعی آماده شوند.

وی افزود: نرم افزارها و سیستم‌های هوش مصنوعی متنوعی برای حمایت از تلاش‌های اندونزی در جهت تربیت افراد مستعد ارائه خواهد شد. اندونزی پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۳۵ به ۹۰ میلیون متخصص فناوری اطلاعات نیاز دارد.

 
انتهای پیام/
مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.