شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 یادداشت؛   

موج سواری سلبریتی ها از فقر مردم

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سلبریتی ها هر روز که می گذرد بیشتر ماهیت و هویت خود را نشان می دهند، ماهیتی که گویای موج سواری آنها در مسائل مختلف و بعضا پر کردن حساب هایشان با استفاده از ترفند بازیگری و نقش بازی کردن نمایشی جلوی مردم نمایان می کند.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ بستر دنیای مجازی از جمله تلگرام و اینستاگرام وتوئیتر ، کارکردهای مختلفی دارند که شاید بتوان یکی از مهمترین این موارد را کسب شهرت مجازی در نظر گرفت.

 شهرتی، که قاعده‌‌ ای مطلق برای آن وجود ندارد و مفهوم ثابتی نیست و در طول زمان ممکن است کمتر و یا بیشتر شود، و افراد براساس شهرتی که پیدا می‌‌کنند، صاحب هویتی مستقل شده که می‌‌تواند بر سایر بخش‌‌های زندگی‌‌شان اثر بگذارد.

و حال باید گفت که چه بپسنديم و يا از آن تنفر داشته باشيم، فرهنگ شهرگي ما را احاطه کرده است و در کنار آن، اما قلمرو نفوذ سلبریتی ها از این محدوده‌‌ها فراتر رفته و به سایر عرصه‌‌ها نیز تسری پیدا کرده است.

این افراد در عصري که بر بستر  فرهنگ رسانه‌‌ ای همراه است، با چرخش تعاملي و ارتباط عاطفي با کاربران تأثيري بي‌‌واسطه بر هواداران خود گذاشته اند.

برخی از این افراد که تا چند وقت پیش با اعتماد بدنه جامعه توانسته بودند نامی و نانی برای خود بخرند اکنون پارا فراتر از حیطه تخصصی خود گذاشته و با بهره گیری از ویژگی جابه جایی سلبریتی ها به دنبال سوء استفاده از شهرت گذشته خود وبا ورود به دنیای تبلیغات و یا جنبش های اجتماعی هستند.

در شرایط دشوار اقتصادی  امروز جامعه که برهمگان واضح است، متاسفانه عده ای از این افراد که شاید عنوان سلبریتی و شهرگی برای آنها واژه ای اغراق آمیز باشد بر بستر فضای مجازی سوار هستند و با گوشه و کنایه های تحقیر آمیز به دنبال جذب مخاطب وکسب شهرت از طرق دیگر هستند.

کسب شهرتی که همراه با رفتار های مشمئزکننده است شاید از نظر مخاطبان جذاب نباشد ومنجر به انزجار کاربران از اینگونه رفتارها شود اما برای سلبریتی ها شهرتی اگرچه منفی را به همراه دارد.

به طوری که درچند روز اخیر یکی از این افراد در اینستاگرامش ویدیویی تبلیغاتی برای رژیم‌های لاغری منتشر کرده  که در آن به گرانی‌های اخیر اشاره می‌کند. در این ویدیو از مردم می‌خواهد به خورد و خوراک خود توجه کنند و با توجه به افزایش هزینه‌ها، رژیم سالم غذایی بگیرند! این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توئیتر با انتقادات زیاد کاربران روبه ‌رو شده است.

البته این حرکت در هفته های گذشته توسط یکی دیگر از این افراد در فضای اینستاگرام منتشر شد و موج اعتراضات مردمی و البته خود جامعه هنری را نیز به همراه داشت .
و در این میان بصیرت وهوشیاری و کمی سواد رسانه ای را باید خوراک فکری مان کنیم تا اجازه ندیهم عده ای از سر طعن وتحقیر و با  شیوه ای جدید از فقر مردم کاسبی کنند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.