شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

صفرتا صد تست کرونا؛

مروری بر مراحل تشخیص کرونا

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تشخیص کرونا بر اساس آزمایش های مختلفی انجام می شود که رایج ترین و مطمئن ترین روش آن بر اساس تست pcr است، که با مراحل آن آشنا می شویم.

هادی غفاری مسئول فنی آزمایشگاه ویروس شناسی مرجع سلامت استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص مراحل انجام آزمایش کرونا، گفت: در ابتدا اقدام به آزمایش کرونا،  فرد مشکوک در مراکز بهداشت حاضر شده و تست مربوطه از بیمار اخذ و به مرکز ویروس شناسی منتقل می شود.

غفاری با بیان اینکه بعد از انتقال در اتاق استخراج مواد ژنتیکی از آن استخراج می شود، افزود: بعد از استخراج مواد ژنتیکی این آزمایش به مرحله PCR می رسد و در اتاق PCR آماده سازی های صورت می گیرد.

مسئول آزمایشگاه ویروس شانسی با اشاره به اینکه بعد از آماده سازی در دستگاه ترموسایکلر قرار می گیرد، عنوان کرد: در ابتدای کار برای استخراج ماده ژنتیکی هر فرد 2ساعت زمان می برد و بعد از استخراج زمانی که در دستگاه ترموسایکلر قرار گرفت نیز با گذشت 2 ساعت واکنش PCR صورت می گیرد وتوسط مسئول فنی باید آزمایش مورد قرائت واقع شود.

وی در خصوص زمان 48 ساعته تحویل آزمایش کرونا، خاطر نشان کرد: بعد از اخذ آزمایش توسط مراکز بهداشت 24 ساعت بعد، آزمایش ها به مرکز ویروس شناسی تحویل داده می شود و آزمایشگاه طی همان روز آزمایش ها را برسی کرده و جواب آن را تا پایان همان روز ارئه می دهد.

غفاری با اشاره به اینکه اولین آزمایشگاه در 28 اسفند 98 در بیمارستان کوثر تاسیس شد، تصریح کرد: دومین آزمایشگاه که یک آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی است در 3 فروردین 1400 افتتاح شد که قادر به تشخصیص مولکولی در کرونا نیز است و در حال حاضر 2 آزمایشگاه تشخیص کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان فعال هستند.

مسئول آزمایشگاه ویروس شناسی با بیان اینکه آزمایش ها به دو گروه برای تشخیص تقسیم می شود، تشریح کرد: تمام آزمایش های که در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان اخذ می شود به مرکز تشخیص کرونا بیمارستان کوثر منتقل می شوند و آزمایش های که در مراکز بهداشت اخذ می شود به مرکز ویروس شناسی مرجع سلامت منتقل می شود.

وی با اشاره به اینکه آزمایشگاه به صورت تمام وقت مشغول به فعالیت است، افزود: آزمایشگاه تا زمانی که تمام آزمایش های تحویلی آن روز به اتمام نرسد به فعالیت خود ادامه می دهد تا جواب آزمایش ها به موقع در اختیار مردم و کادر درمان قرار بگیرد.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.