شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

استاندار سمنان:     

محورهای پرخطر برف‌گیر مسدود است/ آماده‌باش دستگاه‌های خدمات‌رسان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سید محمد رضا هاشمی با بیان اینکه با توجه به استمرار وضع ناپایدار جوی و احتمال سرما و یخبندان، هلال احمر و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان آمادگی لازم را داشته باشند، از انسداد محورهای پرخطر برف‌گیر این استان خبر داد.

به گزارش مرات، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان عصر امروز در دوازدهمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با موضوع بررسی وضع و شرایط جوی استان سمنان که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، اظهار کرد: خداوند بزرگ را به‌منظور نزول بارش برف و باران شاکر بوده و امیدواریم بارش‌های بسیار ضروری و ارزشمند این فصل در قالب برف همچنان ادامه داشته باشد.

وی گفت: از تدبیر انجام‌شده توسط فرمانده پلیس‌راه استان سمنان به‌منظور مسدود کردن محورهای پرخطر برف‌گیر و پیشگیری از ایجاد مشکل برای مسافران سپاسگزارم.

استاندار سمنان ادامه داد: فرمانداران استان به‌منظور پیشگیری از خطر و مدیریت بحران، در شب گذشته به‌صورت میدانی در مناطق مختلف استان حضور داشتند که از این بابت از آنها قدردانی می‌کنم.

هاشمی عنوان کرد: با توجه به بارش‌های خوب انجام‌شده در منطقه کالپوش، چنانچه در تأمین تجهیزات نیاز به حمایت و مشارکت ستاد مدیریت بحران است، این اقدام در اسرع وقت صورت گیرد.

وی یادآور شد: شرکت گاز استان سمنان از پتانسیل صدا و سیمای مرکز سمنان در اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص مصرف بهینه گاز استفاده کند.

استاندار سمنان بیان کرد: تأمین آرد برای روستاهای استان سمنان انجام ‌شده است؛ اما چنانچه روستایی نیاز به آرد ذخیره دارد، به مقدار کافی در اختیار آنها قرار گیرد.

هاشمی اضافه کرد: با توجه به استمرار وضع ناپایدار جوی همچنین احتمال سرما و یخبندان در امشب، هلال احمر و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان آمادگی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه تأمین سوخت، نان و دارو تحت هر شرایطی باید برای مناطق مختلف استان سمنان انجام شود، افزود: دهیاران روستاهای در مسیر تردد مسافران، مساجد و سالن‌های ورزشی و سایر موارد را برای پیش‌بینی مدیریت بحران آماده نگه دارند.

استاندار سمنان ادامه داد: تأمین سوخت در مناطق روستایی استان که از نعمت گاز لوله‌کشی برخوردار نیستند، حتماً موردتوجه قرار گیرد تا مردم مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

هاشمی گفت: از امیر غلامی، فرمانده لشگر ۵۸ تکاور ذوالفقار و عمیدی، مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان (شاهرود)، به‌واسطه زمینه‌سازی برای کلنگ‌زنی پروژه ۵۱۶ واحدی طرح جهش تولید مسکن (شهید زرهرن) تشکر کرده و انتظار دارم به‌منظور مدیریت بحران و نیاز به خدمات‌رسانی احتمالی به مسافران، آمادگی کامل را داشته باشند.

وی عنوان کرد: مدیریت امور عشایری استان سمنان نهاده‌های دامی موردنیاز را به دامداران و به‌ویژه عشایر استان تحویل داده و پیگیری در این خصوص را به انجام رساند.

استاندار سمنان بیان کرد: دوگانه‌سوز شدن نانوایی‌ها امر بسیار مهمی است که باید اداره کل غله استان سمنان با مشارکت سازمان صمت و همکاری فرمانداری‌ها نسبت به تحقق آن تدبیر کند.

هاشمی با بیان اینکه در هر شهرستان، نانوایی‌های دوگانه‌سوز به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز فعال شوند، خاطرنشان کرد: در حوزه کمربندی دامغان تدبیر خوبی صورت گرفته و در هنگام بوران و یخبندان مردم به داخل شهر هدایت شده‌اند که از انجام این اقدام به‌موقع قدردانی می‌شود.

به گزارش فارس؛ پنج محور برف‌گیر استان سمنان از جمله محورهای شهمیرزاد- کیاسر، چشمه‌علی دامغان- کیاسر، شاهرود- آزادشهر، شاهرود- گرگان- توسکستان و دیباج- گلوگاه به منظور تأمین ایمنی جاده‌ای در برف و کولاک مسدود است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.