شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

قدرت نمایی دوباره یوان در برابر دلار

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یوان، پول ملی چین از سال ۲۰۱۵ تاکنون به بالاترین سطح محبوبیت خود در معاملات تجاری فرامرزی رسیده است.

به گزارش مرات به نقل از راشاتودی؛ یوان جایگاه خود را در بین ۵ ارز محبوب جهان برای پرداخت هزینه معاملات تجاری سراسر دنیا بیش از پیش مستحکم کرده و برای اولین بار در طول ۶ سال گذشته رتبه چهارم را از این لحاظ به خود اختصاص داده است.

در حالی یوان به این رتبه نائل شده است که در سال ۲۰۱۰ در بین تمامی ارزهای جهان برای مبادلات تجاری از طریق سیستم مالی سوئیفت پول ملی چین رتبه ۳۵ را به خود اختصاص داده بود.

راشاتودی به نقل از سوئیفت گزارش داد که فعالیت معاملاتی ارز چین اخیراً به بالاترین رکورد و سطح خود رسیده است. یوان تقریباً ۲.۷ درصد از پرداخت‌های جهانی را در دسامبر ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد.

در برابر دلار آمریکا، یوان دومین سال متوالی رشد خود را در سال ۲۰۲۱ ثبت کرد. همچنین با افزایش صادرات، رشد مازاد تجاری، و ورود جریان سرمایه قوی به دارایی‌های چین، یوان به بهترین ارز بازارهای نوظهور در سال گذشته تبدیل شد.

داده‌ها نشان می‌دهد که دارایی‌های جهانی اوراق قرضه چین نیز در ماه گذشته به بالاترین حد خود رسیده است.

در همین حال، رتبه اول فهرست محبوب ترین ارزهای جهان را دلار آمریکا با ۴۱ درصد از پرداخت‌های جهانی به طور محکم در اختیار دارد. یورو جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است، در حالی که پوند انگلیس در جایگاه سوم قرار دارد و از سال ۲۰۱۱ این جایگاه را حفظ کرده است. ین ژاپن از پنج رتبه اول سقوط کرده است و جای در بین ۵ ارز محبوب جهان دیگر ندارد.

انتهای پیام/

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.