شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان؛

صدور مجوز 3 رشته محل جدید در مقطع کارشناسی پیوسته

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با تاسیس 3رشته در مقطع کارشناسی پیوسته برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ - 1401 در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان موافقت کرد.

به گزارش  مرآت، رضا نقدی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان با اعلام خبر ایجاد سه رشته جدید گفت: در مقطع کارشناسی پیوسته، مجوز تاسیس رشته مهندسی حرفه ای کامپیوتر برای دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان و رشته های حسابداری و گرافیک  برای دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اخذ شد.

وی با اشاره به این که تربیت مهندسان و تکنسین‌های مورد نیاز بازار کار، یکی از وظایف این دانشگاه است، افزود : 39 رشته کاردانی، 21 رشته کارشناسی ناپیوسته و 4 رشته کارشناسی پیوسته در این دانشگاه تدریس می‌شود.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان 

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ی استان سمنان افزود : با اضافه شدن این سه رشته به سبد آموزشی این دانشگاه، تعداد رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به 63 رسیده است.

نقدی گفت : در راستای آمایش رشته ها و ضرورت های کارآفرینی استان و همچنین افزایش مهارت آموزی و برطرف کردن نیاز های صنعت، مجوز رشته های مهندسی حرفه ای کامپیوتر، حسابداری و گرافیک در مقطع کارشناسی پیوسته برای دانشکده های فنی وحرفه ای استان اخذ شده است که از مهرماه سال جاری دانشجو پذیرفته می شود.

وی با اشاره به فعالیت ۱۷۶ آموزشکده و دانشکده فنی و حرفه‌ای در کشور اظهار داشت: هدف از این مراکز آموزشی توسعه آموزش عالی فنی و حرفه‌ای، گسترش شایستگی‌ها حرفه‌ای از طریق توسعه دانش و مهارت و نگرش به تربیت نیروهای متخصص در سطح کشور است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان ضمن قدردانی از همکاری و مساعدت های ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ، معاونت آموزشی و دفتر آمایش و گسترش گفت: 3000 نفر دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه فنی و حرفه ای استان تحصیل می‌کنند.

شایان ذکر است دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با 4 دانشکده در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان مشغول به فعالیت است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.