شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

سرکار:‌شکوفایی اقتصاد کشور در گرو سرمایه‌گذاری روی دانش‌بنیان‌هاست

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: لازم است که بیشتر از گذشته در حوزه فناوری سرمایه‌گذاری شود تا شاهد شکوفا شدن اقتصاد کشور شویم چراکه نمی‌توانیم در آینده کماکان اقتصاد مبتنی بر نفت و گاز داشته باشیم.

به گزارش مرات، سعید سرکار در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای حوزه نانو که در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، گفت: اعتقاد داریم صنعت نفت پیشران حوزه‌های اقتصادی و فناوری است و خوشحالیم که فعالیت‌های نانو فناوری سمت و سوی صنعتی به‌ویژه در حوزه‌های نفت، انرژی و پتروشیمی یافته است و امیدواریم منجر به ارزان‌سازی و رقابت پذیری و افزایش ارزش افزوده شود.

وی با تأکید بر اینکه محصولات جدید فناورانه می‌تواند به ایجاد اشتغال تخصصی منجر شود، افزود: جوانان این مملکت توانسته‌اند ظرفیت فناوری در این حوزه را به ظهور و بروز برسانند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تاکید کرد: لازم است که بیشتر از گذشته در حوزه فناوری سرمایه‌گذاری شود تا شاهد شکوفا شدن اقتصاد کشور شویم چراکه نمی‌توانیم در آینده کماکان اقتصاد مبتنی بر نفت و گاز داشته باشیم.

سرکار با اشاره به ارائه بیش از ۵۰ محصول جدید در نمایشگاه امروز، خاطر نشان کرد: تولید این محصولات جدای از بودجه ستاد نانو بوده است و تولید محصولات جدید فناورانه می‌تواند به ایجاد اشتغال تخصصی منجر شود.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، گفت: ایشان هربار که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کنند، خیمه اقتصاد مقاومتی عمود بر اقتصاد دانش‌بنیان است.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.