شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

ستاری: توسعه فناوری نانو در کشور یک مدل نمونه است/ موفقیت ستاد نانو باوجود بودجه کم

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تمجید از ستاد نانو گفت: مدل توسعه نانو در کشور یک مدل نمونه است.

به گزارش مرات، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نانو گفت: مدل توسعه نانو در کشور یک مدل نمونه است و ما تلاش کردیم در دیگر ستادها نیز از این مدل استفاده کنیم.

 وی ادامه داد: ستاد نانو طی بیست سال گذشته به طور پیوسته حرکت کرده است؛ در سال جاری شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۱۲ هزار میلیارد فروش داشتند و این درحالیست که این رقم آهسته و به طور پیوسته افزایش یافته است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: دیدگاه‌های متوقعی که در حوزه علم و فناوری و ستاد نانو بوده به پیشرفت این ستاد کمک کرده، درواقع ما برای پیشرفت و دستیابی به موفقیت نیاز به یک زیست‌بوم داریم.

ستاری با بیان‌اینکه یک اکوسیستم نوآوری باید در کشور حاکم شود، ادامه داد: نوآوری در چارچوب قواعد خاص نمی‌گنجد و باید فرهنگ به منظور پیاده‌سازی‌ ایده‌ها تغییر کند و سربازان این راه شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها هستند تا اقتصاد دانش‌بنیان حاصل شود.

وی با قدردانی از ستاد نانو و سعید سرکار در پایان گفت: موفقیت‌های ستاد نانو با تنگدستی و کمبود بودجه رخ داده و هزاران برابر عددی که دولت برای فناوری سرمایه‌گذاری می‌کند، بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند و این موضوع که شرکت‌های خصوصی مایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند موجب خوشحالی است.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.