شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرخه:

زمین‌خواری به بهانه گندمکاری در سرخه ناکام ماند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرخه گفت: ۲ هزار مترمربع زمین‌خواری اراضی ملی به بهانه گندمکاری در روستای صوفی آباد این شهرستان رفع تصرف شد.

به گزارش مرات، حمیدرضا سعیدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر گفت: ۲ هزارمتر مربع از اراضی ملی در شهرستان سرخه شخم‌زده و تحت کشت گندم و جو قرار گرفته بود.

وی گفت: برای حفظ حقوق بیت المال و برخورد با زمین خواران، یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان با همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی با قانون شکنان و افرادی که  به تخریب و تصرف اراضی ملی اقدام کنند در هر جایگاهی که باشند برخورد قاطع خواهد کرد.

وی ادامه داد: با افرادی که به صورت غیرقانونی و بدون هرگونه دلیل مالکیت نسبت به تصرفات غیرمجاز اقدام کنند طبق مقررات با آن‌ها برخورد و از تصرفات غیرقانونی آنان جلوگیری می‌شود.

سعیدی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از تصرفات اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان قرار دارد که از جمله این اقدامات نصب تابلو و علائم هشداردهنده و گشت زنی در اراضی ملی به صورت مستمر است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است.

وی افزود: عرصه مورد نظر در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور از تصرف آزاد شد.

وی با بیان اینکه شهرستان سرخه دارای ۶۵۸ هزار هکتار اراضی ملی شامل ۸۳۶۵ هکتار اراضی جنگلی و ۲۹۶۰۰ هکتار اراضی مرتعی و بیشه زار و ۶۲۰ هزار هکتار بیابان است .

پویش مردمی بذرکاری و بذر پاشی  ۳۰۰ هکتار در مهدیشهر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر هم به رسانه ها گفت: پویش ملی ایران سرسبز هر ایرانی یک‌درخت به یاد هر شهید هزار نهال بذرکاری و بذر پاشی و نهال کاری در مراتع ده صوفیان با هدف احیای مراتع و توسعه گیاهان دارویی در سطح ۳۰۰ هکتار از عرصه های منابع طبیعی این منطقه انجام شد.

حیدر واحد مطلق افزود: این پویش مردمی با شعار «هر ایرانی یک درخت » در روستای «ده صوفیان» بخش شهمیرزاد، با حضور و مشارکت مردم صورت گرفت.

وی هدف اصلی از برگزاری پویش بذرکاری را نهادینه کردن فرهنگ کاشت و تقویت پوشش گیاهی مراتع با رویکرد مردمی عنوان و بیان کرد: این طرح باعث افزایش سرانه فضای سبز منطقه، افزایش تراکم پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش خاک در دامنه‌های شیب دار خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر ابراز امیدواری کرد: اجرای این پویش مردمی زمینه ساز احیا و توسعه پوشش گیاهی، تولید علوفه بیشتر در مراتع این منطقه، حفاظت خاک، کنترل فرسایش و بهبود معیشت بهره برداران محلی شود.

واحد مطلق افزود: این طرح با مشارکت مردم اهالی روستای ده صوفیان و جمعی از همیاران طبیعت و همکاران منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر، بسیج سازندگی و دیگر دستگاه های اجرایی با کاشت بذر «بادامک» انجام شد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.