شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

روز بدون فوتی کرونایی در سمنان ثبت شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
بر اساس آخرین رنگ‌بندی‌های کرونایی در حال حاضر شهرستان‌های شاهرود، دامغان در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سمنان، گرمسار، مهدی‌شهر، و سرخه زرد و شهرستان میامی و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

به گزارش مرآت؛، بنا بر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، تست کرونای 52نفر در استان سمنان مثبت اعلام شد که از این تعداد 38نفر به قرنطینه خانگی رفتند و 14نفر در بیمارستان بستری شدند.

در شبانه‌روز گذشته هیچ مورد فوت مبتلایان به کرونا و افراد مشکوک به ابتلا به کرونا در استان سمنان ثبت نشد و در همین مدت 20نفر هم با بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

این درحالی است که براساس آمارهای رسمی اکنون 144نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان سمنان بستری هستند.

لزوم نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف و ادارات

احمد ریواده، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: با فعال شدن تیم‌های مشترک ودانشگاه‌های علوم پزشکی باید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف و همه دستگاه‌های اجرایی نظارت کامل داشته باشند.

وی افزود: کارمندان دستگاه‌های اجرایی باید کارت واکسیناسیون داشته باشند و افرادی هم که واکسن را تزریق نکرده‌اند باید دو بار در هفته آزمایش منفی تست کرونای خود را تحویل دهند.

ریواده تأکید کرد: اتحادیه‌های صنفی هم باید در مرحله اول اخطار کتبی را به اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، ارسال و در مراحل بعدی برای پلمب اقدام کنند.

وی با بیان اینکه استان سمنان در پوشش واکسیناسیون کرونا شرایط خوبی دارد، افزود: در هرجایی که تقاضای مردمی و گروه‌های شغلی برای تزریق واکسن کرونا وجود دارد، تیم سیار واکسیناسیون باید وارد عمل شود.

بستری 6 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مرکز درمانی شرق استان سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: سه هزار و 763نفر در شاهرود و میامی دز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند؛ واجدان شرایط برای دریافت دز سوم اقدام کنند.

رضا چمن افزود:تاکنون 75درصد جمعیت بالای 12سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هر دو دز واکسن و 91درصد دز اول را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به روند نزولی شیوع کرونا در شاهرود و میامی گفت: در شبانه‌روز گذشته تست کرونای 17نفر در این دو شهرستان مثبت اعلام شد و 6 نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.

واکسن و رعایت بهداشت 2 مؤلفه مهم پیشگیری از ابتلا به کرونا

کامران قدس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان عنوان کرد: با روشن شدن تأثیر واکسن در پیشگیری از کرونا، توصیه مردم و کارشناسان تکمیل تزریق دزهای واکسن و تشدید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

وی افزود: در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیش از 80درصد جمعیت بالای 12سال 2دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی پیرامون آخرین آمار شیوع بیماریکرونا ویروسبیان داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماریکروناتاکنون 49 هزار و 421 مورد مثبت بیماریکرونابر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاهعلوم پزشکیاستان سمنان شناسایی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان تصریح کرد: در 24ساعت گذشته (از یازدهم الی دوازدهم آذرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 6 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

قدس افزود: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماریکرونا ویروستاکنون به 10 هزار و 658 نفر رسیده است و 38 هزار و 763 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید 19از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به 9 هزار و 530 نفر رسید.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.