شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان:  

رابطه با روسیه، دو سویه و براساس منافع هر دو طرف است/ مسئولین نسبت به انتصاب افراد انقلابی اهتمام ورزند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی گفت: تعاملات با کشور های بلوک شرق مانند روسیه براساس اقتدار و احترام و منافع ملی هر دو کشور است.

به گزارش خبرنگار مرآت، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی در خطبه های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته سمنان که در مسجد امام (ره)  این شهر برگزار شد، با اشاره به سفر اخیر ریاست جمهوری به کشور روسیه، گفت: این سفر با اهداف استراتژیک و بسیار مهم برای هر دو کشور انجام گرفته و هیاهوی رسانه های معاند نشان از اهمیت دستاوردهای این سفراست.

این خطیب نماز جمعه در ادامه اذعان کرد: با توجه به اولویت هایی که مقام معظم رهبری بیان فرمودند در تعامل و ارتباط با کشور های دنیا باید سه نکته همسو بودن و همسایگی و مسلمان بودن مورد توجه قرار گیرد و کشور روسیه خوشبختانه مشمول این نکات می شود.

وی همچنین تاکید کرد: مشترکات کشور ما با روسیه بسیار زیاد است و هردوکشور تحت تحریم های آمریکا هستند و از سوی دیگر کشور های بلوک شرق مانند چین و روسیه در تعاملات خود چهره تقابلی و تنازعی  با ما ندارند.

مطیعی با اشاره به تلاش عده ای معاند در داخل و خارج و دستاویز قراردادن شعار نه شرقی و نه غربی  جهت تخریب سفر هیات دولت به روسیه اذعان کرد: عده ای که در سال های گذشته از غرب گدایی می کردند و حال مدافع منافع کشور شده اند، باید این نکته را بدانند که هدف از روابط با کشور های بلوک شرق تامین منافع ملی است.

وی با اشاره به حملات اخیر جنگنده های یمنی به امارات نیز تصریح کرد که پیام این حملات این است که کشور دست نشانده و مزدوری مانند امارات باید مراقب رفتارهای خود باشد و سرعقل بیاید.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته شهر سمنان با اشاره به دستورالعمل 5مرحله ای اخیر ریاست جمهوری در رابطه با بانک ها نیز بیان کرد: ایجاد تحول در نظام بانک داری کشور در دستور کار جدی دولت سیزدهم قرار گرفته و از این رو بازنگری در قوانین بانکداری و تسهیل در پرداخت وام و همچنین هدایت تقدینگی بانک ها به سمت تو.لید از مهمترین مواردی است که به آن پرداخته خواهد شد.

مطیعی در نهایت در خصوص انتصابات به مسئولین و دست اندر کاران تاکید کرد که باید از افراد و نیروهای انقلابی در راس مدیریت ادارات بهره گیری شود تا بتوان در ریل گذاری مشکلات و مسایل با سرعت بیشتری حرکت کرد و این مهم باید با سرعت و دقت بیشتری انجام پذیرد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.