شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

با پاسخ قاطع رییسی برای گفتگو با آمریکا؛

دیگر نگاهمان به دست کدخدا نیست

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مشي سياسی آيت الله رييسی در رودررويی با استكبار و هرگونه زياده خواهی و زورگويی های كشورهای خارجی است و از این رو برای حل مشكلات داخلی كشور، نگاهمان به دست كدخدا نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مرآت، انتخابات سيزدهمين دوره رياست جمهوری در حالی برگزار شد كه به دليل سوء مديريت دولت دوازدهم، اعتراض مردم به مشكلات معيشتی و همه گيری كرونا، ميزان مشاركت مردم در اين عرصه به كمترين ميزان خود پس از انقلاب رسيد.

در حاليكه دولت دوازدهم راهكار حل مشكلات را در گفتگوهای برجام و تعامل با آمريكا و دول غربی مي داند، آنچه كشور و دولت ما در برهه كنونی به آن نياز دارد، بازگشت به مبانی اصيل انقلاب اسلامی است و اين همان عصای موساست كه مردم و كشور را از نيل حوادث و مشكلات اقتصادی و سياسی بيرون می برد و آنچه كه باعث آسيب به اعتماد مردم در اين سال هاي پس از انقلاب شده، عمل نكردن به همين مبانی است.

همانطور كه رهبر انقلاب فرمودند: « در برابر این دشمنی و این جبهه استکبار، این ملّت عزیز و پایدارِ ما نیاز دارند به اینکه هویّت خود را مستحکم کنند؛ شخصیّت و هویّت و عناصر هویّتیِ خودشان را مستحکم کنند و قدرت درونی خودشان را ازدیاد ببخشند؛ این نیاز قطعی است. آنچه به یک ملّت و یک نهضت هویّت می دهد و قدرت می دهد چیست؟ اوّلاً دارا بودن یک زیربنای فکری مستحکم است. علّت اینکه خیلی از کشورهایی که انقلاب کردند و حرکاتی را ضدّ سلطه و ضدّ استکبار و ضدّ ظلم و استبداد به وجود آوردند، بعد از مدّت کوتاهی بعضی‌ها بعد از پنج سال، بعضی‌ها بعد از ده سال به کلّی از آن راه برگشتند و رفتند در همان راه اَسلاف خودشان و مثل آنها شدند، این بود که یک زیربنای فکری محکمی در اختیارشان نبود. اینکه می‌بینید گاهی در بعضی از کلمات بیگانه‌ها که بعضی داخلی‌ها هم متأسّفانه از آنها تقلید می کنند ایدئولوژی‌زدایی مطرح می شود معنایش این است»

يكي از مباني اصيل انقلاب اسلامی مبارزه با استكبار  و ظلم ستيزي  است. روز گذشته در نشست خبری با رييس جمهور منتخب، خبرنگار شبكه راپلی روسيه از آيت الله رييسی مي پرسد آيا حاضر به ملاقات با رييس جمهور آمريكا هستي؟ و او پاسخ می دهد خير.

«خير» نه يك كلمه بيشتر نه يك كلمه كمتر. پاسخي كه دل علاقه مندان به انقلاب و وطن دوستان را گرم كرد زيرا از طرفي نشان دهنده جهت گيري و مشي سياسي آيت الله رييسی در رودررويی با استكبار و هرگونه زياده خواهی و زورگويی های كشورهای خارجی است و از طرف ديگر ناظر به اين معناي ضمنی است كه براي حل مشكلات داخلی كشور، نگاهمان به دست كدخدا نخواهد بود.

همانطور كه رهبري فرمودند: «اگرچه بسیاری از مشکلات ما مربوط به خارج از کشور است اما علاج آنها در داخل و با تکیه بر محاسبه درست و نگاه صحیح به مسائل کشور و منطقه و با بکارگیری تدبیر، تلاش، خرد و عزم راسخ است، بنابراین نباید علاج را در خارج از کشور جستجو کرد چرا که ما هیچ خیر و بهره‌ای از خارج نمی‌بینیم و سر و صدای اراذل مسلط بر ملت آمریکا نیز نباید ذهن کسی را مشغول کند. »

اكنون توجه به ظرفيت های داخلی كشور و فعال سازی آنها، از بين بردن حس كاذب نياز و وابستگی به قدرتهای جهانی برای پيشرفت اهداف و برنامه های داخلی كشور و پررنگ كردن گفتمان ضداستكبار كه انقلاب اسلامی ايران، پرچم آن را در جهان برافراشته است، از اثرات مهم اين «نه» گفتن قاطع به آمريكاست.

انتهای پیام/ج

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.