شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس بسیج سازندگی کشور در گفت و گو با مرآت مطرح کرد؛

حضور بسیجیان درهفته بسیج، قطره ای از دریای بیکران / میدان عمل در دست 800 هزار جهادگر بسیج

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محمد زهرایی با اشاره به حضور بسیجیان در رزمایش های هفته بسیج گفت: حضور بیسیجیان درهفته بسیج، قطره ای از دریای بیکران بسیج است و با این شرایط میدان عمل در دست 800 هزار جهادگر بسیجی است.

محمد زهرایی، رئیس بسیج سازندگی کشور در گفت و گو با خبرنگار مرآت، با اشاره به جوسازی های منفی علیه بسیج مردمی گفت: امروز آنچه که اهمیت دارد این است که در بسیج کنندگی میدان عمل در دست چه کسی است و امروز با توجه به فشار های منفی علیه بسیج، ما نیاز به ساختار های جدید در بسیج کنندگی در گام دوم انقلاب دارد.

رئیس بسیج سازندگی کشور با اشاره به اهمیت آغاز هفته بسیج با رزمایش جهادی خاطر نشان کرد: رزمایش جهادی بسیج نمایشی حداقلی از حداکثر بسیج بوده و قطره ای از دریای بیکران است و از میان 800 هزار بسیجی فقط 57هزار گروه جهادی در میدان حضور پیدا کرده اند.

زهرایی با بیان اینکه میدان عمل در دست جهادگران بسیجی است تصریح کرد: درست است که میدان عمل در دست جهادگران بسیجی بوده و هست و خواهد بود اما به این تشکیلات عظیم دستور نمیدهیم بلکه آن ها را ساماندهی می کنیم؛ یعنی این تشکلات عظیم را هدفمند کرده و به آن نظم می دهیم.

وی افزود: وظیفه بسیج ساماندهی و نظم دهی است و برای این کار منتی بر کسی ندارد و شروع هفته بسیج با رزمایش جهادی و حضور همیشگی جهادگران در بخش های مختلف بسیج یعنی بسیج گام دوم انقلاب و بسیجی که به دنبال دولت سازی اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی است و از نسل جدید انقلاب است.

رئیس بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه بهترین افراد انقلاب در عرصه عمل حضور دارند عنوان کرد: بهترین افراد این انقلاب نیروهای جهادگری هستند که در سطح جامعه به محرومیت زدایی می پردازند و در موارد مختلف سیل، زلزله و امروز در هرمزگان در کنار مردم حضور دارند و این افراد جوانان مومن انقلابی پای کار هستند.

زهرایی تاکید کرد: کسانی نمی خواهند تلاش این جوانان را ببینند چشمشان را باز کنند و حضور جوانان مومن انقلابی را در همه عرصه ها ببینند و حضور بسیجیان در اجتماعات هفته بسیج برای برخی مصداق شعر چشم ها را باید شست خواهد بود.

وی یادآور شد: تشکیلات بسیج مانند پدری است که همیشه حواسش به فرزندان خود بوده و هست و خواهد بود و جهادگران این کشور باید بدانند تشکیلات بسیج همواره پشتیبان و همراه جهادگران خواهد بود.

رئیس بسیج سازندگی کشور درباره اهمیت حضور بسیجیان در میدان و نمایش این اقتدار گفت: ابتدا مردم باید بدانند که فرزندانی که تربیت کرده اند بخشی از بار سنگین مشکلات را بر دوش گرفته اند و در وهله بعدی دولت باید بدانند بسیج بخشی از مولفه قوی شدن را در اختیار او قرار می دهد و بسیج همواره در مسیر پیشرفت همراه دولت خواهد بود.

زهرایی با اشاره به همراهی بسیج با دولت اظهار کرد: بسیج بسته جامع مردم پایه کردن دولت را تهیه و به دولت ارائه کرده و مسئولیت این کار توسط معاون اول رئیس جمهور پذیرفته شده و جلسات متعددی با دولت برای مردمی کردن آن تشکیل شده است.

وی افزود: دولت قول های متعددی را برای رفع مشکلات به مردم داده است از جمله ساخت مسکن و بسیج نیز برای همراهی دولت برای ساخت مسکن یکی از طرف های تفاهم بوده و در ساخت مسکن در حاشیه شهر ها و روستا ها بدون سود و حداقل هزینه دولت را همراهی خواهد کرد.

رئیس بسیج سازندگی کشور با اشاره به ورود بسیج در رفع مشکل آب کشور تشریح کرد: بسیج برای همراهی دولت در مسئله آب نیز ورود پیدا کرده و برای بیش از 10 هزار روستا با رویکرد بسیج و جهادی به رفع مشکلات آبی این روستا خواهد پرداخت.

زهرایی در پایان گفت: یکی دیگر از اقدامات بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی است که دولت را همراهی خواهد کرد و این کارت تنظیم بازار است که نظارت بر 6 کالای اساسی مانند مرغ، تخم مرغ، پنیر و... بر عهده بسیج قرار داده شد و وظیفه ایجاد و تثبیت شغل بر دوش جهادگران بسیجی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.