شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر امور منابع آب دامغان:

حجم آب سد شهید شاهچراغی دامغان ۳ میلیون مترمکعب کاهش یافت

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان گفت: حجم آب سد شهید شاهچراغی دامغان در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال قبل سه میلیون مترمکعب کاهش یافت.

به گزارش مرآت، مهدی قادری مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان گفت: حجم آب موجود در سد دامغان در حال حاضر ۱۳.۱۵ میلیون متر مکعب است که در آذرماه سال گذشته حجم این سد به ۱۶.۱ میلیون متر مکعب رسیده بود.

وی به ظرفیت ۲۱ میلیون مترمکعبی این سد اشاره کرد و افزود: سرریز آب چشمه علی یکی از مهم‌ترین منابع تامین آب مجموعه سد شهید شاهچراغی دامغان محسوب می‌شود و کاهش حجم سد نیز به دلیل کاهش آبدهی این چشمه است.

قادری ادامه داد: خارج کردن رسوب موجود در مجموعه سد شاهچراغی دامغان از جمله طرح‌های شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان است که در این راستا، ۲ بند رسوب‌گیر احداث شد، ایجاد ۲ بند دیگر در دستور کار قرار دارد و طرح هیدرومکانیکال و الکتریکال در حال پیگیری و اجرا است که با اجرای این طرح‌ها تا حد زیادی از ورود رسوب به سد جلوگیری می‌شود.

مدیر امور منابع آب دامغان تصریح کرد: آب ورودی به این سد در حال حاضر ۴۲۰ لیتر بر ثانیه و خروجی آن ۴۳۰ لیتر بر ثانیه است که ۳۵۰ لیتر به بخش کشاورزی و ۸۰ لیتر برای آب آشامیدنی تخصیص می‌یابد.

انتهای پیام/

 
 
 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.