شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

گامی به سوی اقتصاد مقاومتی؛

جوانی که از گرمای خورشید کسب درآمد می کند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
چند سالی است که توزیع پنل‌های خورشیدی و آبگرمکن‌های خورشیدی آغاز شده است کاری که می‌تواند اقتصاد خانوار‌ها را تامین کند و مانع از از بین رفتن جنگل‌ها و منابع طبیعی شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، اقتصاد مقاومتی توجه به شرایط خاص کشور و تلاش برای خنثی سازی و بی‌اثر کردن تحریم ها است و در برهه کنونی برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌ به کشورهای بیگانه کاهش یافته و بر اموری که بدون نیاز به کشورهای خارجی می تواند درآمد ایجاد کند، اهتمام شود.

استفاده از انرژی خورشید و تابش آن یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌توان از آن در تولید برق استفاده کرد و همواره به عنوان یکی از انرژی‌های پاک مطرح می‌شود. 

انرژی خورشیدی نه تنها در تولید برق موثر است بلکه می‌تواند یکی از راه‌های درآمدزایی نیز باشد.

در این خصوص خبرنگار مرآت نیوز به سراغ جوان بسطامی رفت که پشت بام‌منزل خود را برای نصب پنل خورشیدی و تولید برق اختصاص داده است.

محمد نوشک جوان ۳۱ ساله که به امر کارگری ساختمان اشتغال دارد در گفتگو با خبرنگار ما اقلیم منطقه بسطام را مستعد برای نصب اینگونه پنل ها و بازدهی مناسب آن عنوان کرد.

وی معتقد است نصب پنل‌های خورشیدی و فروش برق به دولت نه تنها در زمینه بهینه‌سازی برق کمک بزرگی می‌کند بلکه سودآوری خوبی هم دارد و می‌تواند یکی از منابع درآمدزایی مشترکان برق باشد بدون اینکه نیاز باشد وقتی صرف این کار کنند. 

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

نوشک مشوق خود را جهت ورود به این عرصه کمیته امداد بسطام عنوان کرد و با اشاره به دریافت تسهیلات اشتغال زای 40 میلیون تومانی از مشاوره مناسب کارشناسان مربوطه نیز تشکر کرد.

جوان با انگیزه بسطامی درآمد خود را از این طرح بی دردسر، ماهیانه یک میلیون و 800 هزارتومان عنوان کرد و گفت: این مبلغ در مقایسه با درآمد 3 میلیون و 800 هزارتومانی کارگری و ساعت ‌کار روزانه واقعا راضی کننده است.

وی در ادامه اقساط پرداختی ناشی از تسهیلات را هر ۶ ماه ۴میلیون تومان محسوب کرد و افزود: این طرح برای من سراسر سود بوده است و تنها کاری که باید در قبال آن انجام دهم تمیز کردن سطح پنل آن هم بصورت یک نوبت در ماه است. بنابراین اگر دوباره تسهیلاتی به من پرداخت شود آن را صرف توسعه طرح و افزایش پنل ها خواهم کرد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.