شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان مطرح کرد:

تلاش برای ثبت سه مجموعه تاریخی استان سمنان در فهرست یونسکو

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: ثبت جهانی سه مجموعه تاریخی بسطام، چشمه‌علی دامغان و بافت تاریخی سمنان، در فهرست یونسکو در حال پیگیری است.

به گزارش مرات، حمیدرضا دوست محمدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با بیان اینکه ۲۳ اثر طبیعی استان سمنان در فهرست ملی ثبت است، گفت: استان دارای یک اثر ثبت جهانی است که شامل جنگل ابر شاهرود می‌شود و ثبت مجموعه تاریخی بسطام، چشمه‌علی دامغان و بافت تاریخی سمنان در فهرست یونسکو پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از راه‌آهن استان سمنان در ثبت جهانی راه‌آهن سراسری ایران قرار دارد، گفت: مجموعه تاریخی بسطام در فهرست میراث تاریخی اسلام ثبت شده است و پیشنهاد ثبت مسجد تاریخانه دامغان در این فهرست ارائه شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه شهرداری‌ها و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان را در این زمینه خواستار شد.

وی با بیان اینکه استان سمنان دارای ۳۰ منطقه نمونه گردشگری و ۲ شهر نمونه بین‌المللی، ۳۹ روستای هدف گردشگری، ۸۶۵ اثر تاریخی،۳۴ میراث منقول و ۱۲۳ میراث ناملموس است، گفت: تمام این ظرفیت‌ها نشان از فرهنگ غنی و تمدن کهن این سرزمین دارد.

دوست‌محمدی افزود: یکهزار و ۱۷۳ نفر در تأسیسات گردشگری استان سمنان در حال فعالیت هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال است، گفت: افزایش تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی از برنامه‌های این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه دفاتر خدمات مسافرتی نقش مؤثری در توسعه گردشگری دارند، گفت:کرونا ضربه شدیدی به تأسیسات گردشگری وارد کرد و صنعت گردشگری را تحت تاثیر قرار داد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.