شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

تشریح راهکارهای وزارت علوم برای جلوگیری از خروج نخبگان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری راهکارهای این وزارتخانه برای جلوگیری از خروج نخبگان را اعلام کرد.

به گزارش مرات، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  با تاکید بر اینکه اگر نخبگان داخل کشور شغل داشته باشند، هرگز به خارج از کشور نمی‌روند، گفت: یک نخبه اگر در محلی قرار بگیرد که احساس کند اثربخش است، شغل مناسب دارد و دیده می‌شود، هرگز از کشور خارج نمی‌شود.

وی با اشاره به کم رنگ بودن فناوری در وزارت علوم، گفت: در دره جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخش فناوری پررنگ‌تر می‌شود. ما معاونت فناوری را با هدف ایجاد شرایطی برای رشد پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برای جذب نخبگانی که دارای ایده هستند، ایجاد کردیم.

* نخبگان با حمایت وزارت علوم کارآفرین می‌شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: نخبگان می‌توانند در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ایده‌های خود را تست و تبدیل به محصول کنند و از مراکز رشد به پارک‌های علم و فناوری بیایند و با حمایت‌های ما شرایطی ایجاد شود که بتوانند کارآفرینی کنند و موسس شرکت‌های دانش بنیان شوند، این امکان هم برای استادان است و هم برای دانشجویان، البته استادها در این روند با توجه به تجربه‌ای که دارند، موفق‌تر خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه با تقویت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان شرایط خوبی برای نخبگان ایجاد می‌شود، گفت: شرکت‌های دانش بنیان به تمام قشرها با درجه سواد مختلف نیاز دارند، به ویژه نیازمند افرادی با تحصیلات عالی و نخبه هستند، در نتیجه با این کار شرایطی را ایجاد می‌کنیم که نخبگانمان درگیر محصولات دانش بنیان شوند و با این کار از خروج نخبگان جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.