شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

با اجرای عملیات آبخیزداری؛    

امکان کنترل بیش از 87 میلیون متر مکعب سیلاب در سطح استان فراهم شده است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کارشناس مسئول سیل معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: با احداث سازه های مختلف آبخیزداری وآبخوان داری ظرفیت ذخیره سازی 87میلیون متر مکعب سیلاب در سطح استان فراهم شده است.

به گزارش مرآت، هادی ایمانی کارشناس مسئول سیل معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت:  با احداث سازه های مختلف آبخیزداری وآبخوان داری ظرفیت ذخیره سازی 87میلیون متر مکعب سیلاب در سطح استان فراهم شده است .

وی ابراز داشت که استان سمنان با داشتن حوزه های وسیع سیل خیز با مساحت حدود 2 میلیون هکتار همواره در اثر جاری شدن سیلابهای متعدد دچار خسارتهای مالی وجانی فراوان شده است بطوری که از سال 1375 تاکنون بالغ بر 498 سیل در استان به وقوع پیوسته که از این تعداد 419 مورد دارای خسارت بوده است.

ایمانی تصریح کرد : با توجه به شرایط اقلیمی حاکم بر استان، اجرای پروژه های کنترل سیل و پخش سیلاب ضروری است.  در همین راستا اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان از سال 1370 تا سال 1399 بیش از7میلیون و 490 هزار متر مکعب سازه های خاکی و سنگ وملات با هدف کنترل سیل ، فرسایش و رسوب در سطح استان اجراء نموده است که این سازه ها با توجه به مخازن ایجاد شده پتانسیل لازم برای کنترل بیش از 87 میلیون متر مکعب سیلاب در سطح استان فراهم شده است.

هادی ایمانی اظهار داشت کنترل سیلاب توسط سازه های احداث شده این امکان را ایجاد نموده است که 9 میلیون متر مکعب از حجم سیلاب کنترل شده نفوذ نموده و باعث تغذیه سفره های زیر زمینی شامل چشمه ها، چاهها و قنوات در سطج استان شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت با توجه به واقع شدن استان در منطقه خشک ونیمه خشک وهمچنین کاهش بارندگی ها و بروز خشکسالی های اخیر کنترل روان آبهای سطحی می تواند کمک بزرگی در حل چالش کم آبی در استان داشته باشد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.