شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

اثربخشی مطلوب آنتی بادی با تزریق دز سوم اسپایکوژن

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مسئول علمی پروژه واکسن اسپایکوژن گفت: این واکسن ایمنی زایی ۸۷درصدی داشته و هر دو مسیر سیستم ایمنی را فعال کرد. سرم افراد واکسینه شده در مواجهه با سویه‌های مختلف کرونا از جمله الفا، بتا، گاما و لاندا قرار گرفت و توانایی خنثی سازی مطلوبی نشان داد.

به گزارش مرات، ساغر براتی، مسئول علمی پروژه واکسن اسپایکوژن در نشست خبری اطهار کرد: اسپایکوژن همکاری مشترک بین دو شرکت "وکسین" استرالیا و سیناژن ایران است که زیرساخت تولید محصولات پروتیینی را داراست. اما این شرکت توانایی تولید انبوه را ندارد.

وی افزود:  مطالعات حیوانی این واکسن در استرالیا و امریکا انجام و مقاله در مجله وکسین منتشر شد، آیت واکسن تحمل پذیر بسیار مناسبی است و موفق به القای انتی بادی های خنثی کننده علیه بخش هایی مهم ویروس شد.

براتی ادامه داد: فاز نخست بالینی روی ۴۰ نفر در استرالیا با هدف بررسی ایمنی انجام شد و طبق نتایج، واکسن ایمن بود، با توجه به نتایج مطلوب فاز ۱ ارائه نتایج به سازمان غذا و دارو انجام و فاز ۲ مطالعه در تهران روی ۴۰۰ نفر انجام شد، این واکسن در دو دوز ۲۵ میکروگرم در فاصله سه هفته تزریق می‌شود.

وی گفت: این واکسن ایمنی زایی۸۷ درصدی داشته و هر دو مسیر سیستم ایمنی را فعال کرد. سرم افراد واکسینه شده در مواجهه با سویه‌های مختلف کرونا از جمله الفا، بتا، گاما و لاندا قرار گرفت و توانایی خنثی سازی مطلوبی نشان داد.

مسئول علمی پروژه واکسن اسپایکوژن گفت: در افرادی که واکسیناسیون اولیه بر مبنای پروتیین نوترکیب بود ۱۱ برابر افزایش غلظت انتی بادی های حنثی کننده را نشان دادند و در افرادی که واکسن غیرفعال زده بودند ۲۵ برابر افزایش غلطت انتی بادی مشاهده شد.

براتی ادامه داد: شایع ترین عارضه موضعی در این واکسن درد در محل تزریق بود و بیشترین عارضه سیستمیک خستگی بود.
وی از تزریق واکسن به 17 هزار نفر خبر داد و اظهار کرد: این مطالعه در حالی صورت گرفته که ما درگیر شیوع دلتا بودیم و درنتیجه اثربخشی محاسبه شده، اثربخشی نسبت به واریانت دلتاست که مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفت.
مسئول علمی پروژه واکسن اسپایکوژن تأکید کرد: فاز سوم به عنوان دوز بوستر روی ۳۰۰ نفر در بازه سنی ۱۸ تا ۹۰ سال انجام شد که این افراد بیماری های زمینه ای نیز داشتند بنابراین رده های سنی متنوعی را در برگرفت و افراد با بیماری زمینه ای وارد مطالعه شدند و بنابراین قابل تزریق به غالب افراد است.
وی اضافه کرد: واکسیناسیون قبلی افراد تحت بر پایه پلتفرم های مخالف شامل سینوفارم و برکت و استرازنکا و اسپوتنیک و اسپایکوژن بوده است. در افرادی که واکسیناسیون اولیه بر مبنای پروتیین نوترکیب بود ۱۱ برابر افزایش غلظت انتی بادی های حنثی کننده را نشان دادند و در افرادی که واکسن غیرفعال زده بودند ۲۵ برابر افزایش غلطت انتی بادی مشاهده شد. بنابراین به طور کلی تجویز واکسن اسپایکوژن به عنوان بوستر می‌تواند واکسنی ایده آل ب عنوان دوز یاداور تمامی واکسن ها در نظر گرفته شود.
براتی ابراز کرد: پلتفرم واکسن اسپایکوژن پروتیین نوترکیب است که ایمن است و همچنین مطالعه واکسن در افراد با بیش از ۷۷۰۰ بیماری زمینه‌ای انجام شده بنابراین نتایج آن قابل تعمیم به جامعه است. خطوط تولید دارای تاییدیه از اتحادیه اروپاست و واکسن در ترکیبات خود از جیوه استفاده نمی‌کند.
وی همچنین به تأییدیه سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد و گفت: تاکنون دو جلسه با سازمان جهانی بهداشت داشتیم و در حال تکمیل مدارک برای ارسال به این سازمان هستیم.
انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.