شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛   

آقای گاف و سناریوی فروپاشی آمریکا

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در طول ماه‌های گذشته رییس‌جمهور آمریکا گاف‌های مختلفی در طول مصاحبه‌ها و سخنان خود داشته که باعث شده سوژه شبکه‌های اجتماعی شود و نگرانی ها را بابت ادامه دوران ریاست جمهوری او و آینده کشورش افزایش دهد.

به گزارش  خبرنگار مرآت، جو بایدن رئیس جمهور 78 ساله آمریکا  در حالی روی کار آمد که از همان روزهای نخست انتخابات 2020 آمریکا، سالخوردگی و احتمال ناتوانی وی در اداره امور آمریکا از  موضوعات بحث برانگیز و چالشی در این کشور بود.

و این موضوع با گذشت چندین ماه از روی کار آمدن وی در حال اثبات است که او توانایی لازم برای اداره امور کشور را ندارد.

به طوری که گاف‌های مداوم «جو بایدن» رئیس‌جمهوری ۷۸ ساله آمریکا موجب افزایش نگرانی‌ها از توان ذهنی و جسمی او شده‌ است و در این میان، رقبای جمهوری خواه از فرصت پیش‌آمده بهره می‌جویند تا این وضعیت را یک چالش امنیتی و وضعیتی مخاطره ‌آمیز برای منافع آمریکا جلوه دهند.

گفتنی است این بحران جدی بایدن، از سوی پزشکان نیز تایید شده است، به طوریکه پزشک سابق کاخ سفید در دوره‌های ریاست جمهوری باراک اوباما و دونالد ترامپ پیش‌بینی کرده بایدن با یک بیماری جدی مواجه است و مجبور خواهد شد پیش از پایان دوره‌ مسئولیتش استعفا دهد.

رونی جکسون، پزشک سابق کاخ سفید و نماینده کنونی حزب جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان در مصاحبه با فاکس نیوز رسانه حامی دونالد ترامپ، با زیر سوال بردن توانایی ذهنی بایدن به ‌دلیل اشتباهات مکرری که تاکنون داشته، گفت: این موضوع فقط در حال بدتر شدن است و ما هر روز در حال وقوع آن جلوی چشمان خودمان هستیم.

ازسوی دیگر عدم تسلط و کاهش قدرت بیان بایدن ۷۸ ساله  در ماه های گذشته به حدی افول کرده است که مقام های کاخ سفید برای کنترل و مدیریت نحوه تعامل بایدن با خبرنگاران بسیار تلاش می کنند.

استیو هیلتون مجری شبکه فاکس نیوز بعد از سه بار زمین خوردن بایدن در هنگام بالارفتن از پله های هواپیما برای سفر به آتلانتا گفته بود: بایدن در کاخ سفید مسئولیتی ندارد و براساس برنامه دولت وی، بایدن تنها در اسم رئیس جمهور آمریکا است.

این مضوع نشان می دهد ادامه ریاست جمهوری بایدن با شک وتردید همراه است به طوریکه محبوبیت بایدن به حدود 43 درصد کاهش یافته است و به موجب آن حزب دموکرات در سراشیبی سقوط قرار دارد.

درکل می توان دریافت فارغ از وضعیت جسمانی بایدن ، آمریکا درآستانه سقوط و فروپاشی قرار گرفته  ومردم این کشور از عملکرد رئیس جمهور خود نارضایتی های بسیاری دارند، به دلیل اینکه زیر ساخت های این کشور بسیار ضعیف است در حالیکه مسئولان سیاسی این کشور میلیارد ها دلار در افغانستان و عراق هزینه کرده اند.

این مشکلات آمریکا دراداره امور داخلی باعث شده است که آمریکا از حضور خود در دیگر کشورها فاصله بگیرد تا بتواند امور داخلی کشور خود را سامان دهد.

یادداشت- ابوالفضل صدقی

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.