شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خبر داد:

واکسیناسیون 2 هزار کودک 5 سال به بالا در استان سمنان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از جان‌باختن 12 بیمار کرونایی در مناطق تحت‌پوشش این دانشگاه در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش مرآت، سیدسعید کساییان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در 10 روز اخیر شاهد پیک بالای بیماران مثبت سرپایی در استان بودیم به طوری که در حال حاضر 36 بیمار در آی سی یو بیمارستان‌های تحت پوشش بستری هستند.

وی با اشاره به افزایش موارد فوتی در شهرستان‌های شش‌گانه تحت پوشش گفت: در یک هفته گذشته ۱۲ بیمار کرونایی در این استان فوت کردند که این موارد فوتی دارای سه ویژگی بودند.

این پزشک متخصص ادامه داد: این افراد فوتی عمدتا دارای یکی یا جند تا بیماری زمینه‌ای نظیر دیابت، فشار خون و..بودند، همچنین میانگین سن آنها عمدتا بالای ۷۰ سال بوده و سومین ویژگی مشترک فوتی‌های اخیر نیز عدم تکمیل واکسیناسیون بوده است متاسفانه یا واکسن نزدند و یا دزهای بعدی را تکمیل نکرده بودند.

وی بر لزوم تکمیل دزهای سه گانه واکسن تاکید و تصریح کرد: متاسفانه برخی از شهروندان به بهانه اینکه رعایت می کنند از واکسیناسیون خودداری می‌کنند این در حالی است که این افراد جدا از اینکه خود را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهند ممکن است موجب مرگ افراد سالمند و یا دارای بیماری زمینه‌ای شوند لذا درخواست ما از همه شهروندان تکمیل واکسیناسیون است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه واکسیناسیون ابتلا به کرونا را خفیف می‌کند افزود: تزریق هر سه دز واکسن سبب می شود که در صورت ابتلا به کووید، شدت آن کم و بسیار خفیف باشد.البته موارد ابتلایی داشتیم که واکسیناسیون را داشتند البته خوشبختانه بیماری آنها خفیف بوده است.

وی با بیان اینکه واکسن احتمال ابتلا را خفیف می کند ادامه داد: توصیه ما به همه شهروندان تکمیل واکسیناسیون است. خوشبختانه در حال حاضر واکسن به اندازه کافی در کشور نیز وجود دارد.

کساییان از آغاز واکسیناسیون کودکان 5 تا 11 سال در استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون 2100نفر از کودکان 5 تا 11سال با پدر و مادر خود حضور یافته و واکسن خود را دریافت کردند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در هیچ کدام از این کودکان بعد از واکسیناسیون دچار عارضه و مشکلی نشدند.

این پزشک متخصص از آن دسته از افرادی که به تازگی مبتلا به کرونا شدند خواست بین چهار تا هفت هفته بعد از بیماری خود برای واکسیناسیون مراجعه کنند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.