شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

جمعی از مسئولین؛  

شهید شاطری فرزند زمان بود/ "گمنامی" مهمترین خصلت معمار محبت است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جمعی از مسئولین به منابت گرامیداشت نهمین سالگرد شهادت شهید شاطری گفتند: این اسوه مقاومت و اخلاق همواره در عرصه خدمت رسانی حاضر بود و همزمان با اتفاقات روز پیش می رفت.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ شهید شاطری مردی از دیار و خطه نجیبان سمنان؛ کسی بود که در عین گمنامی و مظلومیت هسته و محور مقاومت  در بین کشورهای اسلامی بود.

او که سنبل و معمار محبت در بین شیعیان بود با اقدامات خود موجب شد شیعیان کشورهای اسلامی به ریسمان وحدت چنگ زنند و زمینه نفوذ دشمن از بین برود.

این اسوه اخلاق و استقامت توطئه شوم تفرقه اندازی در بین مسلمین جهان را نابود کرد و سبب صدور انقلاب اسلامی شد، ازاین رو دشمن های اسلام وجودش را تاب نیارودند و او را به شهادت رساندند.

شهید شاطری فرزند زمان بود

سردار سرتیپ پاسدار محمدجعفر اسدی فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  درباره مقام و جایگاه شهید شاطری مردی از خطه سمنان گفت: آنچه شهدا را شاخص می کند خلوص آنان است، شهید شاطری توانمندی بالایی داشت، در امور مدافع حرم در سوریه و لبنان ابتکاراتی از خود نشان داد.

این فرمانده اسبق سپاه ادامه داد: شهید شاطری در داخل کشور نیز در یزد، کردستان و در افغانستان و سوریه نیز خدمات شایسته ای انجام داد و آن عده که قصد از بین بردن دین را داشتند یعنی داعش جایگاه او را بر نتابیدند.

وی ابراز داشت: از سوی دیگر، شهید شاطری فرزند زمان بود و درک مناسبی از مسایل روز داشت.

سردار اسدی با اشاره به اینکه راه شهید شاطری مسیر اطاعت از ولایت است، یادآور شد: ولایت فقیه نعمت بزرگ دوره ۴۳ ساله انقلاب است و اگر ولایت فقیه نبود، عمر انقلاب کوتاهتر بود.

مسئولین درس اخلاص و خدمت بی منت را باید از شهید شاطری بیاموزند

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان  با اشاره به نقش سردار شهید حاج حسن شاطری در محور مقاومت گفت:  شهدا با ویژگی های خاص خود مورد عنایت خداوند قرار می گیرند و شهید شاطری ذو ابعاد و از مهم‌ ترین ویژگی‌های بارز این اسوه اخلاق عشق به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود.

مطیعی در ادامه ابراز کرد:شهید شاطری همواره  غربت خواهی خاص خود را داشت وعلاقه ای به دیده شدن نداشت و با وجود آنکه مسئولیت های متعددی را در دوران جنگ تحمیلی بر عهده داشت، اما هیچگاه علاقه ای به مطرح شدن و چهره شدن نداشت وحتی در بین پاسداران نیز  گمنام بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان ولایت مداری را بارزترین شاخص شهید شاطری دانست و بیان کرد: این شهید هرگز از تلاش و مجاهدت انقلابی خود دست برنداشت و دین خود را فدای دنیا خواهی نکرد و منصب های دنیایی را نپذیرفت.

وی توسل به ائمه اطهار را عامل گره گشایی از مسیر مشکلات سد راه این شهید گرانقدر دانست و افزود: شهید شاطری مداح اهل بیت بود و همه را به این سمت دعوت می کرد.

مطیعی در نهایت درس اخلاص و کار جهادی وگره گشایی از مشکلات مردم را مهمترین درس هایی دانست که باید مسئولین، از این  شهید بیاموزند.

"گمنامی" مهمترین ویژگی شهید شاطری است

حسین شکرویان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان سمنان ضمن گرامیداشت نهمین سالگرد شهادت شهید شاطری گفت: این شهید در سطح بین اللمللی شناخته شده است اما آنچنان که باید در زادگاه خود در مورد این شهید بزرگوار گفته نشده است و بسیاری از افراد بعد از شهادت این اسوه اخلاق را شناختند.

مدیر کل بنیاد شهید استان سمنان گمنامی را مهمترین خصلت سردار بزرگ جبهه مقاومت دانست و در این رابطه بیان کرد: بسیاری از فعالیت های شهید شاطری برای مردم ایران و علی الخصوص زادگاه خود او ناشناخته مانده است و به تعبیری اگر او برای ریاست جمهوری در کشور لبنان اقدام می کرد قطعا رای می آورد و این نشان دهنده اقتدار و عظمت این مهندس پاسدار در بین شیعیان لبنان و دیگر کشورهای اسلامی است.

شکرویان با اشاره به اینکه در سال های اخیر اقدامات خوبی جهت شناساندن این شهید به مردم انجام گرفته است، ابراز کرد: امیدوار هستیم این قبیل برنامه های فرهنگی برای شناخت بیشتر مردم با شهدای شهر و دیار خود گسترش یابد تا فرهنگ شهید و شهادت در بین نسل جوان ترویج شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.