شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

کارشناس سیاسی در گفتگو با مرآت:    

خود اتکایی، مهمترین دستاورد انقلاب برای کشور است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حمید رضا ترقی گفت: ایران در حال حاضر به برکت نظام مقدس اسلامی، تنها کشوری در منطقه است که هیچ کس برای ان تعیین تکلیف نمی کند و باید از این استقلال صیانت شود.

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرآت  با اشاره به تثبیت استقلال ایران پس از انقلاب اسلامی گفت: استقلال هر کشوری یک خواسته ملی و اجتماعی است و در قوانین سازمان ملل  و حقوق بشر بدان اشاره شده و سرنوشت کشور ها باید به دست خودشان تعیین شود.

ترقی در ادامه اذعان کرد: مسئله استقلال به عنوان  یک اصل اساسی و اجتناب ناپذیر از ابتدای انقلاب اسلامی  مورد تاکید امام (ره) بوده  و ایشان هرگونه عدول از آن را با قاطعیت پاسخ می دادند و مقام معظم رهبری نیزحفظ  این موضع را  تا به امروز با درایت دنبال کرده اند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: مردم ایران همواره در طول تاریخ استقلال طلب بودند و با وابستگی نسبتی نداشتند و شکل گیری قیام های متعدد در طول تاریخ سیاسی ایران گواه بر این موضوع است.

ترقی در تبیین مسئله استقلال در کشور اذعان کرد: استقلال به معنی انزوا و عدم تعامل با کشور های دیگر نیست بلکه بدان معنی است که نباید در ارتباط با کشور های دیگر تحت سیطره و تحمیل خواسته های نا به جای  آنها قرار گرفت.

ترقی در مورد بیان وضعیت وابستگی در دوران پهلوی ابراز کرد: با نگاه به عملکرد دوران پهلوی می توان دریافت که  در تمام ابعاد وابسته به غرب بودیم ونشانه بارز وابستگی در مقابل 17 هزار مستشار آمریکایی در برابر 14  هزار حقوق بگیر بود.

وی استقلال را دستاوری دانست که باید از آن صیانت شود و در ادامه افزود: ایران در حال حاضر و به برکت نظام مقدس اسلامی تنها کشوری در منطقه است که هیچ کس برای ان تعیین تکلیف نمی کند و این استقلال عامل رشد و توسعه کشور خواهد بود.

این کارشناس سیاسی  بسیاری از کشور های منطقه را مانند گاو شیرده برای استعمارگران دانست و افزود: متاسفانه بسیاری از کشور ها مانند عربستان به ظاهرعضو جنبش عدم تعهد هستند اما عملا ابزاری جهت تامین منافع امریکا در منطقه هستند.

 وی ایران را تنها کشوری دانست که توانسته روی پای خود بایستد و عنوان کرد:ایران در تعاملات خود با جهان سیاست برد برد را دنبال می کند و این را مرهون انقلاب اسلامی و مقام عظمای ولایت است.

به گفته ترقی غرب گرایان  در سال های گذشته با گره زدن اقتصاد و سیاست و همه چیز به مذاکرات بدنبال تسلیم در برابر غربیان بودند و این موضوع نشان دهنده عدم خود باوری و اعتماد به نفس آنها است.

وی در نهایت با اشاره به تحریم های مختلف طی این سالیان بر کشور ابراز کرد: دشمن تصور می کند با این تحریم ها می تواند جلوی حرکت و پیشرفت کشور را کند مکند اما این ترحیم ها نه تنها بی اثر است بلکه عاملی سبب پیشرفت کشور هم شده است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.