شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در گفتگو با مرآت مطرح شد:

خاطره جواد فروغی از مداوای حاج قاسم در جبهه حلب/ مجاهدت شهید سلیمانی در عراق و سوریه؛ مانع تسلط داعش بر مرزهای ایران

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جواد فروغی با اشاره به اینکه تبیین ابعاد شخصیتی حاج قاسم مغفول مانده است، گفت: با توجه به طبقه بندی های محرمانه و امنیتی خیلی از اقدامات شهید سلیمانی مغفول مانده که نیاز است دوستان و همراهان این شهید بزرگ این موارد را برای جوانان تبیین کنند.

جواد فروغی قهرمان مسابقات المپیک در گفتگو با خبرنگار مرآت، با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با توجه به فروتنی و خوش رویی نسبت به مردم باعث شد که همه اورا عاشقانه دوست داشته باشند، گفت: ساده زیستی و رفتار و عمل حاج قاسم زبان زد همه است که باعث شده تا این شهید بزرگ در بین مردم محبوب شود.

فروغی با اشاره به اینکه اهمیت نقش سردار سلیمانی در منطقه کاملا مشخص است، تصریح کرد: نقش و نوع فعالیت سردار سلیمانی در منطقه همانند آفتاب برای همه جبهه مقاومت روشن بود و بعد از شهادت این شهید بزرگ جای خالی او در منطقه احساس می شود.

قهرمان مسابقات المپیک با بیان اینکه اگر عملیات های خط شکنانه حاج قاسم در عراق و سوریه نبود تسلط داعش بر مرزهای ایران قطعی بود، بیان کرد: باتوجه به پیش روی های داعش و حمایت های تسلیحاتی و پشتیبانی کشور های غربی و عربی از داعش و سرعت پیش روی آن ها حاج قاسم و هم رزمان وفادارش به سرعت در منطقه حاضر و از پیش روی آن ها به شدت جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم زوایایی پنهان زیادی داشت، تشریح کرد: با توجه به طبقه بندی های محرمانه و امنیتی خیلی از اقدامات حاج قاسم مغفول مانده که نیاز است دوستان این شهید بزرگوار اطلاعاتی که از طبقه بندی خارج شده است را برای جوانان و مردم تبیین کنند تا اقدامات و ماموریت های این شهید مشخص شود.

فروغی با بیان اینکه نعمت امنیت نعمتی است که تا از دست ندهیم ارزش آن را متوجه نخواهیم شد، افزود: با توجه به مشاهدات خودم در مناطق مختلف سوریه مردم به هیچ وجه نمی توانستند امنیت خانواده خود را تامین کنند و  از تمام زندگی خود برای زنده ماندن دست کشیده بودند، ما امنیت کشور خود را مدیون رشادت های افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی ها هستیم که شبانه روز برای امنیت ما تلاش می کنند.

قهرمان مسابقات المپیک با اشاره به اینکه غرب باید از افرادی همچون حاج قاسم بترسد، عنوان کرد: دشمن وقتی فرمانده ای شجاع و باهوش را شناسایی می کند که این همه قابلیت های مختلف دارد باید از وجود همچین شخصیتی بترسد و تلاش کند تا او را به شهادت برساند.

وی با بیان اینکه ورزش ارتباط بسیار خوبی با رسانه دارد و وسیله تبلیغ و آگاهی رسانی خوبی است، تصریح کرد: ورزشکاران با توجه به این دسترسی های که دارند باید در زمینه تبین ابعاد مختلف حاج قاسم و در معرفی این شخصیت بزرگ اقدام کنند تا همگان این شخصیت بزرگ با این ابعاد شخصیتی را بشناسند.

فروغی با اشاره به خاطره ای از حاج قاسم سلیمانی در کشور سوریه، بیان کرد: در منطقه که بودیم به ما اعلام کردند وضعیت جسمانی حاج قاسم خوب نیست به همین خاطر تیمی از ما به محل اسکان حاج قاسم اعزام شد و بعد از تزریق دارو نیاز به استراحت داشتند اما با توجه به درگیری در حلب سریع خود را به منطقه عملیاتی رساند و سلامتی خود را در اولویت قرار نداد.

قهرمان مسابقات المپیک با بیان اینکه سردار سلیمانی دارای ویژگی های بارز زیادی بود، تشریح کرد: حاج قاسم هنگامی که در مناطق محروم قرار می گرفت به شکلی برخورد می کرد که اصلا مشخص نشود که مسئول است همانند خود مردم وارد مناطق محروم می شد.

وی با اشاره به مدیریت نظامی سردار سلیمانی در مناطق عملیاتی، خاطر نشان کرد: به معنی واقعی فرمانده میدان بود و تمامی مناطق را به خوبی می شناخت همه کسانی که با حاج قاسم برخورد داشتند از مهربانی او یاد می کنند او واقعا یک شهید زنده بود.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.